Истински бум на измамите отчитат от Областната дирекция на МВР във Враца през декември. Според официалната статистика през последния месец на миналата година са били регистрирани 10 измами, като от тях са били разкрити само 3.
От установените 2 грабежа не е разплетен нито един, а от 26-те кражби са установени извършителите само на 13 от тях.
През декември властите не са регистрирани умишлени убийства и посегателства над моторни превозни средства, а трите палежа през месеца все още се разследват.
В полицията се работи и по 11 престъпления, свързани с наркотици. От тях са разкрити три, а работата по останалите 8 продължава.
При престъпленията, свързани с акцизни стоки без бандерол – от началото на годината са регистрирани 56 заявителски материала и са образувани 3 досъдебни производства. Съставени са 3 акта за установено административно нарушение. Иззети са 8 689 къса цигари без български акцизен бандерол, 86 кг ситно нарязан тютюн без български акцизен бандерол и 870 л. алкохол без български акцизен бандерол.
52-годишен шофьор на лек автомобил от София пострада при катастрофа в прохода Петрохан . Инцидентът е станал вчера, 27 февруари, около 10:00. 24-годишен водач на товарен автомобил от област Разград, движещ се към София с несъобразена скорост, е навлязъл в насрещното платно и е ударил челно колата. Пострадалият е транспортиран в болницата в..
Нерешени с години проблеми са повод за свикване на общо събрание на жителите на село Връв , община Брегово. Старият водопровод и улиците, които никога не са били асфалтирани, са сред въпросите, на които местните искат решение, обясни председателят на инициативния комитет за свикване на общо събрание на село Връв Галя Маринова. "Не се търпи..
В навечерието на националния ни празник 3 март във Враца се проведе патриотичен концерт "На север от Балкана" с участието на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци "Иван Вълев" – Плевен. Зрителите изпълниха до краен предел градската концертна зала, където се състоя събитието. То беше организирано по покана и със съдействието на общинската..
28 февруари се отбелязва като Световен ден на редките болести. Тази година мотото е "Повече, отколкото можеш да предположиш". У нас за засегнати са около 450 00 души, каза председателят на Сдружение редки болести д-р Петя Стратиева и посочи основните проблеми пред тях. "Пациентите с редки заболявания имат с години забавен достъп до диагноза, може..
Виктория Начева е старият нов директор на градския превозвач във Враца. Дамата остава начело на общинското дружество „Тролейбусен транспорт" за още 3 години. Това реши на свое заседание местния парламент. Положителния си вот за кандидатурата на Начева дадоха 34 от общинските съветници. При обсъждането на номинацията ѝ стана ясно, че дамата е преминала..
Общо 2 500 са находките от последния археологически сезон в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис". В момента тече процедурата по тяхното предаване на Регионалния исторически музей във Видин. Конституционният съд възложи на Централната избирателна комисия да преизчисли резултатите от изборите. Съдът установи неточно отчитане на резултатите от..
Общо 2 500 са находките от последния археологически сезон в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис". В момента тече процедурата по тяхното предаване на Регионалния исторически музей във Видин. Това каза на пресконференция научният ръководител на проучванията доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с музей при БАН. По думите му,..