Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Извънредно заседание на Общинския съвет ще се проведе във Враца

Снимка: Жоро Александров

Общинският съвет във Враца се събира извънредно във вторник, на 14 януари, това личи от покана към членовете на местния парламент от председателя му д-р Владимир Христов.


Четири точки са предвидени в дневния ред. Първата от тях касае даването на съгласие на здравното министерство да реализира подобрения в общинския Център за психично здраве, като реализираната инвестиция ще е със средства от Плана за възстановяване и устойчивост.


Освен това от съветниците се очаква одобрение на предложението за частично изменение в подробния устройствен план, чиято цел е да се разшири пешеходната зона по бул. „Никола Войводов“ в частта му от бул. „Демокрация“ до гаровия площад и последваща рехабилитация на участъка.


На обсъждане се подлагат и предложенията на местната администрация за промяна на статута на земи, върху които да бъде построен индустриален парк край Враца.


Извънредното заседание ще започне от 17:00 часа във вторник и ще се проведе в конферентната зала на Общинския съвет.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Шофьор пострада при челен удар в прохода Петрохан

52-годишен шофьор на лек автомобил от София пострада при катастрофа в прохода Петрохан . Инцидентът е станал  вчера, 27 февруари, около 10:00.  24-годишен водач на товарен автомобил от област Разград, движещ се към София с несъобразена скорост, е навлязъл в насрещното платно и е ударил челно колата. Пострадалият е транспортиран в болницата в..

публикувано на 28.02.25 в 10:28

Жителите на Връв свикват общо събрание заради неразрешени проблеми

Нерешени с години проблеми са повод за свикване на общо събрание на жителите на село Връв , община Брегово. Старият водопровод и улиците, които никога не са били асфалтирани, са сред въпросите, на които местните искат решение, обясни председателят на инициативния комитет за свикване на общо събрание на село Връв Галя Маринова.   "Не се търпи..

публикувано на 28.02.25 в 10:05

Първокласници във Враца получиха българското знаме в навечерието на 3 март

В навечерието на националния ни празник 3 март във Враца се проведе патриотичен концерт "На север от Балкана" с участието на Северняшки ансамбъл за народни песни и танци "Иван Вълев" – Плевен. Зрителите изпълниха до краен предел градската концертна зала, където се състоя събитието. То беше организирано по покана и със съдействието на общинската..

публикувано на 28.02.25 в 09:39

Отбелязваме Световния ден на редките болести

28 февруари се отбелязва като Световен ден на редките болести. Тази година мотото е "Повече, отколкото можеш да предположиш". У нас за засегнати са около 450 00 души, каза председателят на Сдружение редки болести д-р Петя Стратиева и посочи основните проблеми пред тях.  "Пациентите с редки заболявания имат с години забавен достъп до диагноза, може..

публикувано на 28.02.25 в 08:23

Избраха директор на градския превозвач на Враца

Виктория Начева е старият нов директор на градския превозвач във Враца. Дамата остава начело на общинското дружество „Тролейбусен транспорт" за още 3 години. Това реши на свое заседание местния парламент. Положителния си вот за кандидатурата на Начева дадоха 34 от общинските съветници. При обсъждането на номинацията ѝ стана ясно, че дамата е преминала..

публикувано на 28.02.25 в 07:45

Снимката на 27 февруари 2025 година

Общо 2 500 са находките от последния  археологически сезон  в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис". В момента тече процедурата по тяхното предаване на Регионалния исторически музей във Видин.  Конституционният съд възложи на Централната избирателна комисия да преизчисли резултатите от изборите. Съдът установи неточно отчитане на резултатите от..

публикувано на 27.02.25 в 18:00

Богат на находки сезон в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис"

Общо 2 500 са находките от последния археологически сезон в Рациария, Бонония и "Кастра Мартис". В момента тече процедурата по тяхното предаване на Регионалния исторически музей във Видин. Това каза на пресконференция научният ръководител на проучванията доц. д-р Здравко Димитров от Националния археологически институт с музей при БАН. По думите му,..

публикувано на 27.02.25 в 16:37