Васил Антонов от видинския клуб "Радуканови" спечели златния медал в бягането на 200 метра от националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, който се провежда в столичната зала “Фестивална”. Видинският талант записа резултат 22.50 секунди. Преди седмица 16-годишният Антонов стана шампион на 400 метра, но на националния шампионат за юноши и девойки под 20 години в зала.
Междувременно стана ясно, че двама състезатели на видинския клуб по лека атлетика "Радуканови" са включени в състава на националния отбор за Балканиадата за юноши и девойки под 20 години в зала. България ще разчита на 37 атлети в индивидуалните дисциплини. Васил Антонов ще участва в бягането на 400 метра, другият видински представител е Георги Петков, който ще стартира в спринта на 60 метра. Шампионатът е на 8 ноември в зала „Фестивална“ в столицата.
Женският баскетболен тим на Монтана започва подготовка от днес . Наставникът Преслав Пешев е насрочил първото занимание за 18 часа в зала „Младост". Шампионките и носителки на купата на България направиха добра селекция, като привлякоха две чужденки и две българки. И четирите се очакват на първото занимание. Това са крилата Радостина..
Мъжкият волейболен тим на Монтана вече е на лагер във Вършец. Момчетата на треньора Даниел Пеев ще останат в курортното градче до края на седмицата. От новите отсъстват разпределителят Виктор Жеков и колумбийският посрещач Ейдер Бангера. Двамата са с националните си отбори на Световното първенство за мъже до 21 години в Китай. С групата от..
Ботев постигна първата си победа в новото футболно първенство, като с 2:0 като гост Добруджа. Врачани развалиха празника на добричлии, които от 22 години не бяха гледали елитен футбол и се надяваха на успех на своите. Мартин Петков смълча трибуните на стадион „Дружба", откривайки резултата в 5-та мин. В 40-та мин. отново атакуващият играч на..
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме", твърди Цанко Цанков, който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства в река Дунав повече от едно денонощие. Плувецът в екстремни условия постигна този впечатляващ резултат през почивните дни. Маратонът му в открити води започна в събота, 23 август, във Видин и завърши вчера в..
Българският плувец в екстремни условия Цанко Цанков направи успешен опит за рекорд за непрекъснато 24-часово плуване в свободни води, без неопрен и помощни средства. Екстремното близо 140-километрово плуване в река Дунав за Цанко започна от винарната край видинското село Кошава и завърши в Оряхово. Неговият треньор и мениджър Ники Илиев,..
И двата отбора на треньора Стоян Стоянов от ДЮШ на "Локомотив" /Мездра/ са шампиони в своите групи на турнира Mistral Cup Saint Vlas. Родените през 2012 година се първи след равен мач с Несебър 0:0 и разгромна победа над Свиленград с 11:1 гола. По –големите родени през 2010 също са лидери в своята група след също разгром над..
"Ботев" Враца е един от най-активните родни клубове на пазара за футболисти. През последната седмица тимът, воден от Христо Янев, привлече двама опитни полузащитници. Със зеления екип ще играят Радослав Цонев и Илия Юруков. Първият идва като свободен агент от сръбския Раднички /Ниш/, а вторият също премина в града под Околчица без трансферен иск...