Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Монтана" отнесе "Берое" пред погледа на Везенков

5
Снимка: Радио Видин

Баскетболистките на Монтана победиха с 85:68 точки Берое /Стара Загора/ в мач от шестия кръг на първата тройка при жените. В зала „Младост" срещата изгледа най-добрия български баскетболист Александър Везенков в компанията на кмета Златко Живков.

Точка за точка тръгна мача в началото. В последствие Монтана взе инициативатадо края не изпусна водачеството. На почивката преднината им бе от 14 точки – 48:34. В началото на четвъртия период тя вече достигна 19 точки, а заслугата бе на целия отбор. За успеха на Монтана най-резултатни с по 24 точки бяха американките Киана Джонсън и Сара Бут. За Берое Божица Муйович се отчете с 16.

Наставникът на Берое Стефан Михайлов хвърли вината за загубата върху двама от съдиите:

"Загубихме заради много добрата успеваемост на стрелбата на отбора на "Монтана". 44% от тройката е убийствено за всеки съперник. Съдийството не ми хареса. Различни критерии в доста ситуации. На Сара Бут явно беше забранено да се свирят фалове, защото без нея отборът на "Монтана" става друг."

Треньорът на Монтана Преслав Пешев остана доволен от победата:

"Трябваше ни победа, за да затвърдим двете победи от преди Нова година и да си осигурим първото място в редовния сезон. Това ни дава домакинско предимство, а винаги е добре, когато играеш вкъщи."

Баскетболистът на гръцкия Олимпиакос Александър Везенков подари на кмета на Монтана Златко Живков потник с автограф на клубния си тим. Най-добрият баскетболист на България изгледа в зала „Младост" победата на Монтана над Берое /Стара Загора/ за първенство. Везенков не отказа да се снима с нито един пожелал да стори това.

"Много се радвам, че съм тук. Дойдох да видя мой приятел, да видя отбора на "Монтана". За първи път идвам тук и се радвам, че отборът победи. Запознах се кмета, който се познава с баща ми от дълги години, видях, хора, които обичат баскетбола и се надявам "Монтана" да спечели купата следващата седмица."

На 1 и 2 март в зала „Младост" ще се проведе финалния турнир за купата на България. Най-вероятно Монтана и Берое следващата неделя ще определят носителя на трофея




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Ясни са съдиите за следващия мач на "Ботев"

Определиха съдиите, които ще ръководят следващия мач на врачанския Ботев . Във вторник, на 1 април, тимът на Христо Янев гостува във Варна на местния Спартак. Срещата от програмата на 27-ия кръг на Първа футболна лига, започва от 16.15 часа. Наряд за  главен съдия получи Радослав Гидженов, на когото ще помагат Йордан Петров и Светослав Енчев ...

публикувано на 31.03.25 в 10:05

Баскетболният "Монтана" спечели бронз от Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана спечелиха бронзовите медали в Адриатическата лига. В спора за третото място, игран в Гимназия Целе в Словения, момчетата на треньора Преслав Пешев не оставиха шанс на Берое /Стара Загора/ и спечелиха със 73:63 точки. Това е четвърти бронз за тима от Северозападна България, като последния бе спечелен преди четири години...

публикувано на 31.03.25 в 09:55

"Монтана" направи равен с ЦСКА 2

Монтана и дубълът на ЦСКА не се победиха. Срещата в София завърши 0:0 от 28-ия кръг на Втора лига. За съжаление вратарят на монтанци Васил Симеонов отново получи травма и бе откаран за преглед в болница. В 31-ата минута роденият в Берковица състезател на „червените" Илиян Антонов проби в наказателното поле, Симеонов се хвърли да лови топката, но получи..

публикувано на 31.03.25 в 09:35

"Видабаскет" показа характер и запази първото място

"Видабаскет" спечели с точка разлика срещата си с "Буба Баскетбол" от предпоследния, 20-и кръг на редовния сезон на Българската баскетболна лига, А група, регион Запад. В изключително драматичен мач видинските баскетболисти надделяха с 87:86 точки (23:23; 20:22; 21:18; 23:23).  "Видабаскет" започна по-добре срещата в зала "Овергаз арена" в София..

публикувано на 30.03.25 в 20:53

"Локо" Мездра си тръгна с 1 точка от Дряново

Локомотив /Мездра/ завърши 1:1  в Дряново с местния Локомотив  в срещата  от 18-ия кръг на Северозападната Трета лига. Траян Димитров откри резултата за домакините в 21-ата минута. В 25-ата Ваньо Иванов от гостите отбеляза  в дряновската врата, но съдията не зачете попадението, отсъждайки засада. Футболистите от Мездра оспориха решението му, но рефера не..

публикувано на 30.03.25 в 14:30

Стивън Кирилов в групата на "Монтана" за мача с ЦСКА II

Стивън Кирилов е в групата на Монтана за гостуването днес на дубъла на ЦСКА в София. Крилото получи травма в коляното през август, след което претърпя операция. Атакуващият футболист е възстановен и ще бъде на разположение на треньора Танчо Калпаков. Вратарят Васил Симеонов също е в София. Стражът спука кост на носа, но вече е добре. След наказание се..

публикувано на 30.03.25 в 14:24

Поредна силна седмица за школата на "Локо" Мездра

И тази седмица бе успешна за формациите от Детско-юношеската школа на Локомотив /Мездра/ с треньор Владимир Найденов. Футбол 5 – Родените през 2016-2017 година записаха категорична победа над ФК Радецки /Козлодуй/ със 7:1 и драматично равенство 4:4 в интересен мач с Ботев /Рогозен/. Футбол 7 – Родените през 2014 година постигнаха..

публикувано на 30.03.25 в 14:21