В рамките на един час видинските пожарникари са реагирали на четири сигнала за техническа помощ в областния град след поройния дъжд в събота, 26 април. Между 20:20 и 21:30 часа екипи са отводнили две мазета, изтеглили закъсал автомобил от наводнено кръстовище и са отстранили паднало дърво в северната промишлена зона на Видин. На 27 април, в..
29-годишен мъж от село Медковец е задържан за убийството на своя 37-годишен брат, съобщават от полицията. Сигналът за инцидента е подаден на 27 април около 14:15 ч. от задържания чрез телефон 112. На място е установено, че тялото на починалия се намира на пода в дома им, с видими наранявания по лицето. По първоначални данни между братята е..
Продължава работата по отстраняване и описване на щетите в селата, нанесени от наводненията след валежите в Северозападна България. Най-силно засегнати са в община Бойчиновци - село Кобиляк и село Лехчево, където е в сила бедствено положение, както и в община Хайредин, където пороят наводни над 100 къщи. Проливен дъжд се изля в събота..
Обстановката в бойчиновското село Кобиляк постепенно се нормализира след поройния дъжд в нощта срещу неделя. Това обясни кметът на населеното място Валентин Петков . "Положението бавно се нормализира след бурята, която мина през селото. Вчера от "Пожарна безопасност и защита на населението" водата е отточена от мазите, около 15-16 мазета са..
153-има млади хора на възраст до 29 години нямат работа и си търсят такава, твърдят от Бюрото по труда, което води на отчет общините Враца и Криводол. Съответно те са 103 и 50. В сравнение с месец февруари, общият брой на регистрираните безработни младежи е намалял с 6 души или 3,77%, като в община Враца броят им е намалял с 1,87%, а при..
Общинският съвет в Мездра ще проведе своето редовно априлско заседание при дневен ред, включващ 10 точки. Общинските съветници ще определят индивидуалните основни месечни възнаграждения на кмета на общината и кметовете на населени места, след което ще обсъдят и приемат Бюджет на община Мездра за 2025 година. Ще бъде разгледано и..
108.5 литра на квадратен метър е падналият дъжд в района на бойчиновско село Лехчево снощи. Това е най-голямото количество измерено в област Монтана от валежа снощи. Колечиството вода се е изляло само за 30-40 минути. Следствие на това, десетки къщи са наводнени и бе обявено частично бедствено положение за Лехчево. Във Вълчедръм са отчетени..