Десетки жители и гости на село Вировско участваха в кулинарния празник " С гозбите на баба...и още нещо", организиран от местното читалище.
Близо 50-те кулинарни майстори бяха оценявани от жури в състав: Маргарита Григорова - ПГТР, Яна Кременска и Радосвета Крумова.
Победител в конкурса стана Евгения Вачева от село Вировско, която получи отличие за най-вкусен лучник. Специална награда взе Шавика Шоплак, с палестинското ястие "малуба". Най-възрастният участник в празника бе 89-годишната Руска Маринова.
В кулинарното съревнование сили премериха читалищата от селата Вировско, Върбица, Тишевица, Горно Пещене и Типченица.
108.5 литра на квадратен метър е падналият дъжд в района на бойчиновско село Лехчево снощи. Това е най-голямото количество измерено в област Монтана от валежа снощи. Колечиството вода се е изляло само за 30-40 минути. Следствие на това, десетки къщи са наводнени и бе обявено частично бедствено положение за Лехчево. Във Вълчедръм са отчетени..
Отличиха областните първенци в националното състезание по безопасност на движение по пътищата. Домакин на надпреварата в събота беше врачанското СУ „Козма Тричков". От областната администрация във Враца подкрепиха състезанието, а губернаторът Николай Николов награди призьорите. Участие в състезанието взеха и ученици от Селановци,..
Сериозни количества валежи са отчетени в община Вълчедръм - 56 литра на квадратен метър. През цялото денонощие получавам сигнали за наводнени къщи от жители на Вълчедръм и село Мокреш, разказва Боян Аврамов, общински съветник Община Вълчедръм: "Преди няколко месеца като общински съветник попитах общинска администрация и респективно кмета..
Талантливите момичета от ВГ”Детски свят”, с ръководител Анета Петкова при Центъра за подкрепа на личностното развитие в Мездра, участваха в конкурса "Златното петле - Бяла Слатина 2025” и се завърнаха с куп отличия. Йоана Лиловска стана носител на Голямата награда "Златното петле", Гергана Томовска грабна първо място. Триото -..
Частично бедствено положение е обявено за село Лехчево. Късно през нощта решението е взето от кризисния щаб към Община Бойчиновци, съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов. Вчера след 19 часа в Монтанско се изсипа пороен дъжд, като най-сериозно бе положението в Лехчево, където по данни на местните жители е паднало между 70 и 80..
Наградиха победителите в конкурса за детска рисунка на тема „Кукленият театър през моите очи". Той бе обявен по повод 50-годишнината на Държавен куклен театър - Видин. В конкурса децата трябваше да изобразят любим спектакъл или герой. Тържественото награждаване се проведе във фоайето на театъра, а децата бяха изключително развълнувани да получат своите..
Общинските съветници в Кула се събират на 28 април, понеделник от 13:30 часа по 5 точки. Сред по-важните точки, които ще разгледат е предложение внесено от д-р Владимир Владимиров кмет на Община Кула относно приемане на бюджета на Община Кула за 2025 година. Постоянните комисии към Общински съвет – Кула заседаваха в петък като стана ясно, че..