Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фермерски уикенд организират край Бързия

Снимка: Фейсбук: Община Берковица

Фермерски уикенд ще се проведе тази събота и неделя до село Бързия в "Barzia Holiday Club". Ще се предлагат различни продукти на производители, ще има и много работилници за гостите на събитието. Фермерският уикенд започва в събота- на 3 май, от 10.00 часа.

"Ще има освен фермерския пазар, на който ще участват много фирми с продуктите, които произвеждат, които разбира се са подбрани да се чисти продукти, да са без добавки, без добавени химични вещества и подобрители и така нататък. Идеята на този фермерски уикенд е да се съберем хора, които мислим в една посока, да покажем, че има един по-добър начин на живот, чиста храна, с хубава музика, с приятели, с хора, които гледат в една посока и с много, много специално внимание към децата, към най-малките. Аз съм собственик на фирма "Евамел", произвеждам натурални брашна и всъщност съм на един от организаторите на събитието. Идеята ми е наистина хората да се научат да ядат по- чиста храна, да четат етикетите и да подбират храната, която дават на децата си. Именно затова е насочен уикенда и така много, много специално и към децата. Ще има работилници за деца, правене на домашна паста за деца, ще има работилница за правене на хляб с квас. Една жена от Кюстендил пристига, която ще прави кюстендилски зелник в два варианта- зимен и летен, ще има рисуване с вино, да не пропускаме хубавата храна, винаги върви с хубаво вино. Привечер ще има рисуване с вино за дамите повече", разказа Даниела Петкова- един от организаторите на събитието.

Фермерският уикенд ще се проведе с подкрепата на Община Берковица и ще протече 2 дни в самия комплекс, а не в центъра на село Бързия, уточни Даниела Петкова:

"Ще има още музика, крафт бира, виното го споменах, ще има хубаво барбекю, ще има хубави биологични продукти от различни краища на България. Имаме гости от Казанлък, имаме гости от Ловешкия край. Аз самата не съм от региона на Бързия, идвам от Плевенския регион. Така че целта ни е наистина да покажем, че има един много добър и здравословен начин на живот сред природата в невероятното местенце, което е Бързия и хем да се позабавляваме, хем да създадем контакти, хем да научим някакви нови неща. Като местни производители сме поканили занаятчии, килимари, дърводелци, бижутери. Всички, които имат желание за участие на драго сърце ги приемаме, каним абсолютно безрезервно. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Три селскостопански постройки изгоряха при пожар в Дружба

Три селскостопански сгради изгоряха до основи при пожар, избухнал днес следобед в село Дружба, община Видин. Благодарение на бързата реакция на пожарникари, доброволци и местни земеделци, огънят е бил овладян и не е засегнал жилищни къщи, съобщи кметският наместник на селото Иванка Цветанова. "Засегнати са три селскостопански сгради, които..

публикувано на 24.08.25 в 17:30

Първият фестивал "Изворът на спомените" ще се проведе през септември в Каленик

На 13 септември от 17 часа във видинското село Каленик ще се проведе първото издание на фестивала "Изворът на спомените в подножието на вековните благуни". Събитието ще включва участие на местни читалища и ще привлече гости от населените места Покрайна, Кутово, Дружба, Тополовец и Старопатица. Фестивалът е организиран в близост до Чешмата в село..

публикувано на 24.08.25 в 14:00

Таланти от Враца с три медала от музикален форум

Талантливи изпълнители от музикалната школа към НЧ „Развитие 1869" във Враца спечелиха отличия от престижна надпревара. Възпитаниците на музикалния педагог Олга Младенова се отличиха по време на 7-ия Международен музикален конкурс "Трявна Арт Фестивал", провел се от 4 до 10 август. Моника Георгиева заслужи златния медал за първото си място. Елица..

публикувано на 24.08.25 в 12:00

Решават бъдещето на медикотехническата лаборатория във Враца

Общинският съвет във Враца ще решава на своето редовно заседание дали да сключи договор с избрания след конкурс стар-нов управител на Медикотехническата лаборатория по зъбопротезиране. Това ще стане на сесията на 26 август, а докладната внася председателят на местния парламент д-р Владимир Христов. От материалите, внесени за обсъждане, се разбира, че..

публикувано на 24.08.25 в 11:00

Бойница отбеляза празника си

С празнична програма Бойница отбеляза традиционния събор на селото. Откриването на празника бе вчера на площада от кмета Анета Генчева , която пожела на жителите и гостите: "Богородица закрилница на майките и жените. Дай Боже да имаме още дълги години закрилата на Света Богородица, така че този празник е с традиции. Наш гост тази вечер е Свилен..

публикувано на 24.08.25 в 08:35

Изложба "Мозайката днес" представиха в Белоградчик

В художествена галерия „Вълчо Вълчев"  в Белоградчик  бе представена изложбата „Мозайката днес". Изложбата е инициирана от сдруже нието на българските мозаисти,  Художествена галерия „Вълчо Вълчев" и Исторически музей  -  Белоградчик. В изложбата участват 15 автори с 32 свои пана и пластики, обхващащи широк спектър от техники и стилове –..

публикувано на 23.08.25 в 16:55

Организират второто за тази година неон парти край Враца

Партито се очаква с голям интерес след първото подобно парти, което се състоя през юли. Събитието е в събота /23 август/ и започва в 21.00 часа в местността „Плажът", която се намира между града под Околчица и село Згориград. Организаторите анонсираха, че специален гост ще е DJ Динко Петров + Live Sax.  Участниците ги очакват ярки светлини и..

публикувано на 23.08.25 в 16:54