Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Десет са кандидатите за изграждане на обхода на Оряхово

Снимка: Радио Видин

10 са отворените оферти в обществената поръчка за избор на изпълнител за актуализиране на техническия проект и строителството на обхода на град Оряхово, част от път II-11 Мизия – Оряхово – Крушовене. Дължината му ще е приблизително 9 км. Трасето е важна транспортна артерия от т. нар. Крайдунавски маршрут и осъществява транспортна връзка между населените места в Община Оряхово и пристанищата Лом и Никопол, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).

Офертите са на:

  • „ЩРАБАГ" ЕАД;
  • ОБЕДИНЕНИЕ ГЕОПЪТ ОРЯХОВО, в което участват: „ГЕОСТРОЙ" АД и „ПЪТСТРОЙ-92" АД;
  • ДЗЗД „ОДЕСОС-ПАРСЕК", в което са: „ОДЕСОС СТРОЙ" ООД и „ПЕРСЕК ГРУП" ЕООД;
  • „ГРОМА ХОЛД" ЕООД;
  • „ТРЕЙС ГРУП ХОЛД" АД;
  • „ПСТ ГРУП" ЕАД;
  • „ОРЯХОВО 2025" ДЗЗД с участници: „ВДХ" АД, „ХИДРОСТРОЙ" АД и „СТРОЙНОРМ" ЕООД;
  • ДЗЗД „ПЪТ II-11 ОРЯХОВО", в което са: „КАРО ТРЕЙДИНГ" ООД, „ГЕОРЕСУРС" ЕООД и „АЛВЕ КОНСУЛТ" ЕООД;
  • „ПЪТИНЖЕНЕРИНГ - М" EАД;
  • ОБЕДИНЕНИЕ „ИГИ ОРЯХОВО" ДЗЗД с участници: „ГАРАНТ-90-ЦОНЕВ И СИЕ" ООД, „ИНЖРОУД" ЕООД и „ИНМАТ СОФИЯ" ЕООД.

    През 2015 г. за обекта са изработени технически проект и проект на подробен устройствен план – парцеларен план (ПУП-ПП). Поради изминалия период от време и настъпилите промени в нормативната уредба за проектирането на пътища и организирането на движението по тях се налага актуализирането им, уточняват от АПИ. В момента трасето на път II-11 преминава през централната част на гр. Оряхово и поради липсата на алтернативен маршрут движението на транзитния трафик е по улиците на града. Наличието на активни свлачищни процеси по дължината на отсечката допълнително затруднява неговата експлоатация и поддържане.

    Бъдещият обходен път ще започва от отклонението от път II-11 приблизително при 114-и км, ще пресича републикански път III-306 Кнежа - Оряхово и ще достига на около 1,4 км след края на с. Лясковец. Предвижда се отсечката да преминава извън границите на град Оряхово и да обслужва основно транзитния и тежкотоварен трафик.

    Прогнозната стойност на поръчката е 51 115 500 лв. без ДДС, а срокът за изпълнение е 60 календарни дни за проектирането и 360 календарни дни за изграждането на обходния път.

По публикацията работи: Анжела Каменова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Снимката на 15 август 2025 година

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия -  Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра.  Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 18:00

Стотици миряни уважиха храмовия празник на Черепишкия манастир „Успение Богородично“

Стотици миряни от различни краища на България уважиха на 15 август храмовия празник на най-големия действащ манастир във Врачанска епархия - Черепишкия манастир „Успение Богородично“ , съобщават от Община Мездра. Празничните богослужения по повод един от 12-те Велики християнски празници - Успение на Пресвета Богородица, започнаха още предишния ден..

публикувано на 15.08.25 в 16:30
чешма

Въвежда се нов режим на водоснабдяване в Белоградчик

Нов режим на водоснабдяването се въвежда от днес в Белоградчик . Спиране на водата ще е по график: в часовете от 13:00 часа до 17:00 часа всеки ден и от 22:00 ч. до 06:00 ч. на следващия ден. Новите ограничения се въвеждат само ден след като бе обявен нощен режим на водата. Белоградчик преминава на воден режим Със заповед на кмета се..

публикувано на 15.08.25 в 16:22

Общината купи обратно бившата болница в Оряхово

Общината в Оряхово си върна болницата след чакане, продължило 14 години. Добрата новина съобщи с пост в социалните мрежи кметът Росен Добрев. Преди обяд днес е бил проведен търг при синдика Красимир Иванов, на който местната власт е успяла да купи обратно бившата болница в крайдунавския град. Това стана възможно след отпуснатите от Съвета на..

публикувано на 15.08.25 в 14:12

Роман и Струпец са на воден режим

Още две населени места от област Враца минаха на воден режим . Поради много високите летни температури, липсата на валежи и намаляване дебитите на местните водоизточници, ВиК – Роман въведе ограничения във водоподаването за Роман и в с. Струпец. До нормализиране на ситуацията се спира цялостното водоподаване в периода от 23:00 часа до 06:00 часа,..

публикувано на 15.08.25 в 14:06

Фолклорният фестивал „Типченица пее“ събира таланти от цялата страна

Продължава приемът на заявки за участие в 17-ото издание на Националния фолклорен фестивал „Типченица пее“ 2025 , който ще се състои на 6 септември на площада в мездренското село. Тази година събитието ще бъде с конкурсен характер и ще събере изпълнители от цялата страна – певци, танцьори и инструменталисти. Специални гости ще бъдат певецът Юри Крумов и..

публикувано на 15.08.25 в 14:00

Видин посреща Националния мотосъбор 2025

Видин е домакин на Националния мотосъбор 2025 . Събитието е тридневно, традиционно за мотосредите и тази година се организира за 18-и пореден път. Мотосъборът ще се проведе на панаирния комплекс от 15-и до 17 август, до крепостта "Баба Вида". Програмата ще започне днес с посрещане на гостите, а за вечерта са планирани два концерта - на Трио "VIVA" и..

публикувано на 15.08.25 в 13:00