Оранжев код за горещо време с температури между 37° и 42° е обявен за вторник в област Враца, предупредиха от администрацията на областния управител Николай Николов.
Втора степен (оранжев код) за горещо време с температури между 37° и 42° важи и за областите Благоевград, Велико Търново, Кюстендил, Ловеч, Габрово, Монтана, Перник, Пазарджик, Плевен, Пловдив, Разград, Русе, София, Софийска, Силистра, Сливен, Стара Загора, Търговище, Хасково, Смолян, Кърджали, Шумен и Ямбол.
Във вторник ще е слънчево, след обяд над планинските райони с временни увеличения на облачността. Ще е горещо с максимални температури между 37° и 42°.
В планините ще бъде слънчево, след обяд с временно увеличение на облачността, но валежи са малко вероятни. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1 200 метра ще бъде около 33°, на 2000 метра - около 26°.
Област Видин е една от четирите области, в които е обявен жълт код за високи температури, останалите 3 региона са край морето.
Проходът Петрохан отново е затворен. Причината е увеличаващата се снежна покривка и паднали клони от дървета на пътя, съобщи областният управител на Монтана Калин Хайтов. "Много сняг на Петрохан. Снежната покривка е близо 25-30 см. Много паднали клони, все още не големи дървета, но много паднали клони. Почиства се и от фирмата, и от екипите на..
Първият сняг падна и край Враца. Покривката е около 10 см, това личи от кадри в социалните мрежи, направени в комплекс „Леденика", който се намира край едноименната пещера в Балкана. В града засега сняг няма, тъй като не се намира на висока надморска височина. Проблеми с движението във Враца също липсват, въпреки че над града се излива дъжд..
Обстановката в област Видин към момента е нормална, няма проблемни участъци. Това каза за Радио Видин директорът на Регионална Дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" Видин, комисар Стилиян Пешев , във връзка с предупрежденията за опасност от наводнения. "Към 07:30 часа тази сутрин всичко беше нормално на територията на областта...
Днес във Видин ще бъде официално открита болнична вертолетна площадка . Тя се намира в двора на МБАЛ „Св. Петка“. На откриването ще присъства министърът на здравеопазването, Силви Кирилов, както и представители на местната и на държавната власт. Официалната церемония ще започне в 11:00 часа, съобщават от лечебното заведение.
Ремонтът на покрития плувен басейн във Враца е във финална фаза, съобщиха от общинската управа. Очаква се основните дейности по вътрешния ремонт на сградата да бъдат финализирани до 20 октомври. След този срок предстои пълнене на басейна и извършване на необходимите проби и тестове на съоръжението и системите. Успоредно с това ще се реализират..
Проходът "Петрохан" е временно затворен за снегопочистване и в двете посоки. Обстановката на прохода „Петрохан" се усложнява. Снежната покривка достигна 10 сантиметра. Това принуди проходът да бъде затворен за автомобили и в двете посоки. Пет снегорина чистят снега от пътя, съобщиха от Областна пътно управление Монтана. На места има и закъсали..
Текат реставрационни дейности на катедралния храм „Св. вмчк Димитър Солунски“ във Видин. При изготвянето на проекта за реставрация е използван традиционен подход, включващ изследването на развитието на обекта от създаването му до днешни дни. Утре, 3 октомври, във Видин ще бъде официално открита болнична вертолетна площадка. Тя се намира в двора..