Огромен е интересът към дербито на Северозапада във Враца, похвалиха се от фенклуба „Ботев Враца завинаги".
По неокончателни данни, два автобуса с фенове на врачани ще тръгнат в петък към Монтана за срещата от 4-ия кръг на Първа футболна лига.Транспортът е осигурен от ръководството на врачанския футболен клуб. Срещата е от 21,15 часа и ще бъде ръководена от Никола Попов.
Поради многото желаещи, привържениците на Ботев няма да тръгнат в 20 часа от стадион „Христо Ботев", а 30 минути по-рано.
В лагера на врачани се готвят с умерен оптимизъм за мача с новака в елита. От групата ще отсъства само наказаният нападател Мартин Петков. Всички останали футболисти са на разположение на старши треньора Христо Янев.
Припомням, че врачани имат 2 точки в актива си от първите 3 мача, като две от срещите се играха навън, а Ботев спечели актив след 2:2 със Славия в София и 1:1 със Спартак във Варна.
Единствената точка на Монтана е от домакинското равенство от 1:1 с пловдивския Локомотив. Домакините регистрираха и две поражения – с 0:5 от Левски и с 0:3 от Локомотив в София.
Баскетболистките на Монтана стартират участието си в Адриатическата лига при жените. Тази година в него ще спорят 7 отбора. Сред тях и два български – Монтана и Рилски спортист /Самоков/, за който това е дебют. Момичетата на треньора Преслав Пешев тръгват с високи амбиции, след като в последния сезон спечелиха бронзовите медали. "През..
Футболистите на Монтана заминават на кратък подготвителен лагер в Правец. Заради прекъсването на първенството за националния тим тази седмица мачове няма. Анатоли Нанков ще използват паузата, за да обиграе отбора. В събота лагерът ще завърши с приятелска среща с ЦСКА 1948.
Ботев /Враца/ ще изиграе контрола срещу Славия в паузата на първенството. Прекъсването е предизвикано от ангажиментите на националните гарнитури за мъже и младежи в квалификации. Спарингът, който трябва да поддържа формата на отбора, воден от Тодор Симов, е планиран за събота. На 11 октомври от 13 часа Ботев ще играе срещу Славия на стадиона на..
Врачанският Ботев ще играе на осминафиналите в турнира за купата на БФС при 14-годишните. Това стана факт, след като врачани отстраниха драматично съседите от Монтана в дербито на Северозапада. Мачът във възрастта до 14 г. завърши при равенство от 1:1 в редовното време. Наложи се победителят да бъде определен след изпълнение на дузпи. При ударите..
Родените през 2014 година момчета от ДЮШ на Локомотив /Мездра/ с треньор Владимир Найденов се представиха достойно на изключително престижния Международен турнир в Куманово, където завършиха на 3-то място в групата. Само една точка раздели малките футболисти от класиране на осминафиналите. В груповата фаза записаха п обеда срещу ФК Kуул..
Ботев /Враца/ инкасира загуба от съименника си от Пловдив, а мачът от 11-ия кръг на Първа футболна лига завърши 1:2. Двубоят започна добре за домакините, които откриха с попадение на Радослав Цонев в 15-та мин. Халфът наказа грешка в отбраната на „канарчетата", при която получи извеждащо подаване от Мартин Петков. Радостта на зелените обаче трая само 6..
Световният вицешампион България ще се изправи срещу Република Северна Македония, европейския първенец Полша, Португалия, Украйна и Израел в груповата фаза на Евро 2026 по волейбол за мъже. Това отреди тегленият в италианския град Бари жребий. По-рано тази седмица българските волейболисти, които заслужиха сребърните медали на Световното първенство във..