"Ботев" Враца е един от най-активните родни клубове на пазара за футболисти. През последната седмица тимът, воден от Христо Янев, привлече двама опитни полузащитници. Със зеления екип ще играят Радослав Цонев и Илия Юруков. Първият идва като свободен агент от сръбския Раднички /Ниш/, а вторият също премина в града под Околчица без трансферен иск. Целта на двамата е да повишат качеството в средната линия на врачани.
В същото време от Ботев обявиха раздялата си с Мартин Бачев. Централният защитник се разбра с врачани да прекрати договора си по взаимно съгласие. От февруари 2024-а г., когато пристигна в Ботев, бранителят изигра 39 мача, в които реализира и два гола.
В същото врече врачани се готвят за следващото изпитание в Първа лига. Те гостуват днес, 24 август от 17,45 часа на Добруджа, като срещата от програмата на 6-ия кръг ще се изиграе на стадион „Дружба" в Добрич.
В исторически план двата отбора имат 6 мача в родния елит, от които Ботев е спечелил половината, в две срещи е имало равенство, а добричлии имат само един успех при голова разлика 14:5 в полза на врачани. Единствената победа на Добруджа над същия противник е от есента на 1968 г. с 3:0. Останалите 2 срещи на стадиона в североизточния град са завършвали при равенство от 1:1. Ботев е бил категоричен домакин с победи от 5:0, 4:0 и 3:0.
От началото на тази кампания Добруджа има 2 победи и с 6 точки заема 7-ото място във временното класиране. Съперникът на Ботев има 4 равенства и с 4 пункта се намира на 10-ото място в таблицата.
Радослав Гидженов получи наряд да ръководи следващия мач на врачанския "Ботев". В събота, на 25 октомври, врачани приемат "Септември" в среща от 13-ия кръг на Първа футболна лига. Двубоят е от 13.00 часа. На главния съдия ще помагат Светослав Енчев и Месут Ахмедов, а четвърти рефер е Денислав Сталев. За спорните моменти и ВАР отговарят Мартин Великов..
От футболния "Ботев" Враца призоваха своите привърженици да се включат в благотворителна кампания в полза на техен футболист. 19-годишният Дени има нужда от финансова подкрепа след тежък инцидент. Той е бил блъснат на пешеходна пътека, което е довело до тежка травма и пълна обездвиженост. Семейството му също преминава през тежък период – на баща..
Даниела Уолън за трети пореден път спечели наградата за MVP на Адриатическата лига по баскетбол при жените. Венецуелката е първата състезателка в историята на лигата с наградата "Най-полезен играч на кръга". 178-сантиметровото крило на шампиона "Монтана" бе №1 в последния кръг на миналата година в Баня Лука срещу "Орлови" и в първите два кръга на..
Дългогодишният представител на спортното министерство в Северозапада Росица Стаменова продължава да жъне успехи. Бившата атлетка се завърна с бронзов медал от европейското мастърс първенство, което се проведе между 9 и 19 октомври на португалския остров Мадейра. В шампионата участваха над 4 100 атлети от 51 европейски държави, както и състезатели от 15..
Видинският клуб по лека атлетика "Ракуданови" отново участва с по-малките си сътезатели в турнира от веригата “Gokids”, проведен в Стара Загора и заслужи 5 медала и записаха редица лични резултати. При 12-годишните Матея Крумова грабна златен медал в бяганате на 600 метра с нов личен резултат и се класира шеста на скок дължина с 4.45 м. Елеонора..
В оряховското село Селановци, което е едно от най-големите в Северозападна България, проведоха турнир по тенис на маса. В четвъртото издание от надпреварата се включиха 18 състезатели от 6 села и градове в региона. Разликата между най-младия и най-опитния тенисист беше 61 години, отчетоха организаторите от кметството в Селановци. Стелиян..
"Монтана" завърши 1:1 като гост на "Берое" (Стара Загора) в среща от 12-ия кръг на Еfbet лига. По този начин тимът на Анатоли Нанков прекъсна серията от три последователни загуби. Дебют за монтанци направи защитникът Дейвид Маленбана. В 7-та минута "Берое" откри резултата, като Салидо засече центриране отдясно и топката влезе в близкия на..