Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вокална група "Робинзон“ постигна блестящ успех на международен фестивал

Снимка: Личен архив



Вокална група "Робинзон“ при Дома на енергетика в Козлодуй отбеляза впечатляващ успех на международния арт фестивал в Несебър, като спечели общо 12 медала. В престижното събитие се включиха 400 състава от 9 държави, което прави постижението на младите таланти още по-забележително. Под ръководството на вокалния педагог Цветелина Чипева, групата завоюва златен медал в категория "Народна песен“ и сребърен в раздел "Забавна песен“. Индивидуалните изпълнения на талантливите момичета донесоха още отличия - 2 златни, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Цветелина Чипева, която работи с деца от 15 години, разказа повече за  ВГ "Робинзон" и за техните успехи.


"Работя с едни прекрасни деца, които са силно ентусиазирани, много мотивирани да постигат резултати и за мен е истинско удоволствие всичките прекарани години с тях. Ходим често по фестивали, печелим награди... В момента са около 40. Децата са от 4-5 годинки до, в момента имам на 18 - най-големите... Разделени са, разбира се, според възрастта... Последният фестивал беше в Несебър. Преди няколко дни се завърнахме от там с три първи места... Също много втори места и много трети места. Аз съм много горда с успехите на децата... "

Част от големия състав на ВК "Робинзон" е Сирма Стоянова. Тя е и един от индивидуалните изпълнители, спечелили златен медал на международния арт фестивал в Несебър.


"Вече от 10 години се занимавам с пеене... Аз съм част от ВГ "Робинзон" - от големия състав, също се изявявам и като солист...Доста дълга беше подготовката на всички...Та много се подкрепяхме, тъй като имаше много силна конкуренция, особено в нашата възрастова група... Беше голямо удовлетворение след наградите да разберем, че нашият труд е възнаграден... Аз спечелих първо място като солов изпълнител... "

Успехите на ВК "Робинзон" за плод на таланта и упорития труд както децата, така и техният ръководител Цветелина Чипева. 

Още за успехите на ВГ "Робинзон" чуйте в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Без седмична грижа ще е дневният център към фондация "Уникалните деца на Видин"

От следващата година отпада една от дейностите, които се изпълняват от фондация "Уникалните деца на Видин". Няма да функционира Дневният център за деца с увреждания - Седмична грижа.  Според приетите промени, дейността не фигурира в Закона за социалните услуги, както не е включена и в Наредбата за качеството на социалните услуги, каза..

публикувано на 17.10.25 в 15:40

Актрисата Иоана Христова: Колкото по-често ходиш на зъболекар, толкова по-приятно ти става

С профилактични посещения в зъболекарския кабинет могат да бъдат избегнати по-големи проблеми. Това каза в    "Час при зъболекаря" актрисата от Държавен куклен театър - Видин Иоана Христова, благодарение на която на сцената оживява Малкото мравоядче - главният герой в най-новия спектакъл на трупата. Актрисата си спомни как самата тя е преодоляла..

публикувано на 17.10.25 в 15:31

Майка и дъщеря стоплят зимата за над 100 животни

Джулиана Цветкова и Камелия Русинова от Видин са майка и дъщеря, които посвещават живота си на това да помагат на животни без дом . Те стоят зад неправителствената организация " Четирикраки ангели " - едно малко, но изключително силно дело, родено от любов, упоритост и огромно сърце. В дома си, намиращ се в село Капитановци,..

публикувано на 17.10.25 в 15:30

Застрашена ли е свободата на словото?

Застрашена ли е свободата на словото в България? Постоянният въпрос, който вълнува в последните декади, изплува на дневен ред през пролетта, когато стана ясно, че страната ни се срива до незавидната 70та позиция в Индекса за свобода на словото на "Репортери без граници". Анализът показва, че свободата на медиите у нас е крехка и нестабилна, а..

публикувано на 17.10.25 в 14:59

Обсъждането на разширяването на Синята зона във Видин предизвика дискусия

Обществено обсъждане по проекта на Наредба за реда на престоя и паркирането на пътни превозни средства на територията на град Видин се проведе днес  в залата на местния парламент. Наредбата предвижда паркирането на няколко нови улици да бъде вече платено. Преди това, обаче тези улици ще бъдат ремонтирани. Разширяването на платеното паркиране предвижда..

публикувано на 17.10.25 в 14:52

Д-р Канчелов: Наркотиците стават все по- опасни и непредвидими

Наркотиците стават все по-достъпни, опасни и непредвидими. Фентанилът измества пазара на хероин в световен мащаб и намира превес на пазара на наркотици у нас. Около 50 пъти по-силен е от хероина и потенциално всяка доза може да е смъртоносна, казва специалистът по психиатрия и лечение на зависимости д-р Александър Канчелов на годишнината на..

публикувано на 17.10.25 в 14:00

Диляна Генкова: Емоцията е ключът към привличането на публики в музеите

Възможностите за културен туризъм показа Община Берковица на туристическо изложение във Велико Търново. На щанда представиха чипровското килимарство, показано от майсторката от Берковица Златка Стойнова, макети на емблематичните берковски символи, местни производители на вина и козе продукти, сладки изкушения, приготвени от ученици от гимназията в..

публикувано на 16.10.25 в 16:40