Кампания на фондация "Добро за всеки" помага на деца от Северозапада да им бъде осигурено най-необходимото за училище. Много деца в България нямат стимул да ходят на училище, а причината често е крайната бедност, в която живеят, както и необходимостта да започнат работа преди да навършат пълнолетие, посочват организаторите. Кампанията е..
Шест спектакъла на Драматично-куклен театър (ДКТ)–Враца ще бъдат представени в Белоградчик по време на Месеца на българския театър, който се провежда за първи път в града на скалите. Културната инициатива ще се проведе от 19 септември до 21 октомври и е организирана от Община Белоградчик и кмета Боян Минков с цел да популяризира сценичното изкуство и..
Тренировъчните действия на служителите от ОДМВР-Видин и Полицейския инспекторат на окръг Долж стартираха в 10 часа на 11 септември, съобщават от полицията. Съвместното учение имаше за цел да повиши нивото на сътрудничество между полицейските структури от двете страни за осигуряване на ефективна реакция при решаване на конкретна критична ситуация...
На 11 септември във Враца, при проверка на четири криминално проявени лица в ж.к. „Дъбника“, у 27-годишен мъж е открит кетамин . При последвало претърсване в жилището му са намерени електронна везна, суха листна маса и бяло прахообразно вещество. Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е досъдебно производство. Същия ден в Козлодуй, при..
Ежегодната превантивна акция на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“ , през месеците септември и октомври, има за цел да осигури безопасността на движението на децата, учениците и техните близки в районите на детските градини и училищата преди откриването на новата учебна година, през първия и втория учебен срок, съобщават от..
25-годишен видинчанин е бил задържан вчера в полицейския арест за притежание на наркотици , съобщават от полицията. Мъжът бил спрян за проверка в жилищен комплекс в града. От него служителите на реда иззели зелена суха листна маса със специфичен мирис на канабис. По случая в Районното управление във Видин е образувана преписка.
Само една маломерна паралелка ще има в община Монтана за новата учебна година. Тя ще е във Второ училище в Монтана, професия „Фотограф". Училището е средищно и в него се обучават 444 ученици. Маломерна паралелка с 14 ученици за обучение по професия „Фотограф" ще бъде сформирана в девети клас в монтанското Второ училище „Н. Й. Вапцаров". Решението..