Телевизията е основа за новата книга на Станислава Айви, тъй като журналистката има стаж в медията от почти 13 години.
„Това ми е дало възможност да опозная различните аспекти на тази работа. Това, което съм се опитала да направя, е да покажа по достъпен начин на хората какво представлява това да правиш телевизия, колко хора участват в правенето на един такъв продукт. Телевизията е екип“, категорична е Станислава Айви.
Едно от първите предизвикателства в кариерата ѝ е да бъде водеща на сутрешен блок. Там Станислава научава важни неща на телевизията като това как да си три часа всеки ден на живо пред камерата и да се научиш да реагираш, когато не дойде гост, когато нещо друго се обърка, как да се справиш във всяка възникнала ситуация.
„Не смятам, че телевизията е чак толкова застрашена от изчезване. В момента съдържанието, което е водещо, е голямото предизвикателство за всяка телевизия. Да можеш да направиш нещо, което е едновременно оригинално, което да е интересно и да задържи най-много зрители, без да прибягваш до най-лесноснимаемите варианти. Знаем, че рейтинг се поддържа трудно, особено когато имаме пренасищане на аудиторията с какво ли не в момента“, коментира Айви.
Риалити форматите са сред любимите предавания на телевизионната публика. На това ставаме свидетели и във „Въображаема реалност“.
„Аз вярвам, че риалити форматите са толкова успешни, толкова години за това, че човешката природа обича да наблюдава живота на другите. Това според мен е инстинкт, то е заложено“, казва още Станислава Айви.
„Има една воайорска част във всеки човек, която е развита по абсолютно различни начини. Риалити форматите са толкова успешни, тъй като те въздействат на тази част. Предизвикват едно любопитство, желание, дори и да не искаш да гледаш, да продължаваш да гледаш“.
Представянето на „Въображаема реалност“ е на 17 юни, сряда, от 19.00 ч. в Casa Libri. Певецът Орлин Павлов ще чете откъси от книгата, и влогърът Крис Захариев отговаря за приключенския куиз на събитието.
Днешното утро ще "подсладим" с историята на един шекерджия от Габрово. Преди броени дни той беше обявен за живо човешко съкровище и вписан в Националната представителна листа на нематериалното ни културно наследство . Боян Минчев е на 35 години и продължава традициите на занаята, предаден му от неговия дядо. С майстора на познатите..
Жителите на Белово настояват за оставката на председателя на общинския съвет Костадин Варев, който е бивш кмет на общината няколко поредни мандата. Причината е натрупани фиктивни задължения и последвали запори върху общински имоти с цел продажба . Под запор са сметопочистващите автомобили, колите, които обслужват социалния патронаж,..
Фондация "Дари храна, дари любов" прави поредната си декемврийска кампания за предоставяне на хранителни помощи преди празниците на възрастни хора от Северозапада. Всяка година на 1 декември се събират хранителни продукти, които след това стигат до нуждаещите се. Фондацията работи с около 30 постоянни доброволци. "След като съберем..
Какви са мерките за безопасност в България днес? Това са само част от останалите въпроси, чиито отговори ще научите, ако чуете цялата история на радиевите часовници в звуковия файл. Изображения: от Pixabay.com, както и генерирани с Midjourney по описания на Лора Търколева
В родопското село Арда възстановяват традицията на тъкачеството. В съвместна инициатива народното читалище "Извор – 1920" и основното училище "Св. св. Кирил и Методий" са се заели да възродят занаята . Идеята: той да бъде запазен за идните поколения . В миналото през селото е минавал главният път от Тракия към Беломорието ...
Доброволци от Балчик вече две години и половина полагат грижи за бездомните животни в морския град. Събират се и обединяват усилията си с идеята да създадат първия коткодом в страната , а за реализирането ѝ получават помощта на Община Балчик и дарители. До момента коткодомът се е погрижил за лечението и намирането на постоянен дом за..
Кореспондентките на БНР в Израел Феня и Искра Декало се стараят всяка година да намерят неочакван аспект, свързан с библейските разкази за раждането на Исус Христос. Тази година го откриха, в новооткритата сграда на Национална библиотека на Израел. На изложба там е показана запазена книга от 16 век, в която Спасителят е представен като истински..
Година, която беше твърде динамична и преливаща от изненади . Достатъчно ли е това обобщение, превъртайки 2024-та на бързи обороти? А какво ни очаква?..
Намерено е кучето на 13-годишния Николай от старозагорското село Конаре, който се издирва от 17 декември , потвърди пред БНР кметът на селото Станчо..
Само през първите девет месеца на 2024 година в отделението по неонатология на Университетската болница "Канев" в Русе са се родили 104 недоносени..