Николов не е разбрал откъде се е заразил. Бил е и в домашна изолация, и в болница. Докато е бил под карантина, нито веднъж не са го проверили дали си е у дома.
„Тъй като имам съпруга и дете, трябваше да похарчим 300 лева, първоначални, за да видим дали детето или жена ми не са заразени. И при положение, че плащаме данъци и осигуровки на тази държава, трябваше да си извадим допълнително 300 лева“, поясни Николов в предаването „Неделя 150".
„Те ви пращат да си платите теста и евентуално след това, ако се установи, че е положителен, РЗИ да ви постави под карантина. Когато отидеш при личния лекар, той казва – ти не си за мен, аз не трябва да те приемам, трябва директно да отидеш в инфекциозното отделение. И, общо взето, ако не сте достатъчно отговорен към себе си и към другите, можете да пропуснете всички прегледи и направления и спокойно да се разхождате из града, из заведения, из молове - необезпокоявано. Всичко е доста пожелателно“, разказа юристът пред БНР.
Адвокат Николов уточни, че докато е бил на домашно лечение, не е имало кой да проследява състоянието му и е трябвало да се лекува „абсолютно сам“, като са му носили лекарства до вкъщи.
„Аз усетих в един момент, че вече не издържам, на десетия ден – и физически, и психически. Никой не се интересуваше от мен, от здравните власти, какво се случва. Моя позната ми даде съвет, че единствено мога да бъда прегледан, само ако се обадя на 112. Тогава идва екипиран медик вкъщи и ако е необходимо, ме откарват в болница.“
Така 40-годишният юрист стигнал до лечебно заведение.
Според Петър Николов тепърва ни предстои трудният път като общество – да осъзнаем проблема и да се намерят решения. „Но ще мине много време. Ще си отидат много хора. Ще има много болни. Едва тогава може би ще си направим някакви изводи.“
Николов признава, че преди да се зарази, е бил сред скептично настроените и е гледал със съмнение на случващото се. След като го е изпитал на гърба си, е променил вижданията си. „И си мисля, че плюсът на цялата работа е, че може би ще извадим някаква поука занапред.“
„От личния си опит установих, че това не е чак толкова заразно – аз не заразих никой от семейството си, нито от колегите си в офиса, нито някой от моите клиенти, а близо една седмица съм се движил в пространството с тази болест. Носех маска на обществени места, но моето мнение е, че маската може да ограничи броя на болните, но едва ли ще ни спаси. Все пак трябва да бъдем по-внимателни, да обърнем внимание на хигиената си. Аз лично смятам зимата да си огранича контактите“, сподели още варненският адвокат.
След преболедуването Петър Николов се чувства много по-спокоен, осъзнал е, че трябва да забави темпото. „Чувствам се някак си жив, щастлив се чувствам. Тази промяна ми подейства добре. Затова казвам, че може би по трудния начин ще намерим всички как да намалим стреса в обществото – това напрежение, което постоянно витае.“
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Цялата история за Елтън, Джон и Йоко чуйте в звуковия файл.
Това е и хотелът, в който стаи се превръщат в команден център за екипа на президента Доналд Тръмп, който търси начин да обърне изхода от изборите през 2020 г., спечелени от Байдън. След помилването си Пийч и Блосъм се връщат в Минесота и ще са вдъхновение за следващото поколение агрикултурни специалисти. В началото на..
Ива Гигова от почти 20 години е треньор по тенис , като е преподавала на деца и възрастни, а в момента и на студентите от Университета за национално и световно стопанство . Ива тренира тенис от съвсем малка. Няма спомен в живота й да не е присъствал спорта. Участвала е на тенис турнири за първи път на 10-годишна възраст София , а след това идва..
Ротари клуб - Силистра в екип с психолози реализира сред осмокласници от всички училища в града проекта "Опознай емоциите си". Те успяват да разшифроват нивото на емоционалното здраве сред подрастващите и основните им изводи са, че липсват силни емоционални връзки и диалог с родителите . Според психолозите освен с децата, трябва да се..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България". Проф. Бетани Хюз е автор на два епизода "Съкровищата на България" от документалната поредица "Съкровищата на света", която се излъчва в 120 държави по света. Хюз е историк, писател, автор на..
На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в кампанията се включва и фондация "Мечтатели - Създатели". Фондация "Мечтатели-Създатели" #SwimForAll..
Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км от Петрич. Последните открития на археолозите и намирането на двете 2-метрови статуи предизвикаха..
Стотици населени места са на воден режим. Потърпевши са около 200 хил. души към момента. В някои села имат вода по 2-3 часа на 5 дни. Най-тежка е..
Увеличиха се възможностите на президента да действа като партиен лидер . Това заяви пред БНР Ренета Инджова, бивш служебен премиер. Силви Кирилов..
Случаят с бременната 29-годишна жена от Сандански, която роди мъртво бебе, докато я транспортират с линейка към Петрич, предизвика спешни проверки,..