"Най-мощната сила е родът. Когато имаш връзка с тях, родът му се отблагодарява с това. Дава му късмет, благополучие и обратно. Ако се отвърнещ от рода си, ти си болен човек, неудачник", каза още Росица Гергова.
Сирни Заговезни или Прошка е специален ден, в който е вложена традицията на прошката. В това да посетим близки, да се обадим на приятели, да останем сами със себе си и да разберем, че щастието и лекотата в живота се постигат като освобождение от натрупани негативни чувства като обида, гняв, неприязън, раздразнение, негодувание.
Този акт е двустранен – прошка се иска и се дава. В същото време всеки един получава за себе си повече, от това, че дава прошка. Т.е. този, който прощава се освобожадава от негативни емоции и по някакъв начин кани доброто в живота си.
И това не е непременно свързано с някакво чувство за вина. Живи хора сме, живеем, взаимодействаме, общуваме и в повечето случаи напълно неволно сме засегнали нечии чувства или някой се е почувствал обиден. Ако, без да искаме сме създали такива тежести, то актът на прошката дава яснота и прекъсва негатива в отношенията. Идва чувството на облекчение.
Още по темата за прошката и за родовите връзки между родители и деца слушайте в звуковия файл.
"Най-впечатляващо беше в Боливия, на соленото езеро Салар де Уюни, където при дъждовния сезон се образува тънък слой вода и чувството е неописуемо – звездите слизат на земята, буквално. Все едно си в открития космос . Там се виждат неща, които не можем да видим от северното полукълбо, от България, и успях да запаметя с камерата си много красоти...
Тази седмица във фоайето на Регионалната библиотека "Любен Каравелов" в Русе бе представен луксозен като изработка и изключително ценен като съдържание албум. Под заглавието "Русе в миналото. Градът във времето между двете световни войни 1920 - 1940 г." притежателите на фото албума имат редкия шанс да видят част от колекциите на съставителите Йовчо..
През тази седмица Монтана бе домакин на Международно полево учение за справяне при наводнение. Към 300 пожарникари, спасители и доброволци от 7 държави показаха възможностите си за реакция при природното бедствие. Това бе второто подобно учение с международен характер. Посланикът на Федерална Република Германия посети учението. Монтана бе..
Историята на 46-и пехотен добрички полк разказва изложба, подредена в Регионалния исторически музей в Добрич. Акцентът на експозицията е върху участието на безстрашните над 2 000 войници в заключителните битки преди края на Втората световна война. Изложбата е съвместна с Регионалния клуб „46-и Пехотен Добрички полк“. „Пътят към победата“ е..
В Плевен с тържествен концерт отбелязаха 35 години от създаването на Държавната финансово - стопанска гимназия „Интелект“. На тази годишнина е посветен и филм, създаден от две момичета в 11 клас - възпитанички на училището. За идеята, мотивите и за гимназия „Интелект“, Латинка Светозарова разговаря с Радинела Павлова и Габриела..
За първи път в историята на националния фестивал на българското кино „Васил Гендов“, Столична община учреди и връчи специална награда за филм със социална значимост. Отличието бе част от церемонията на Съюза на българските филмови дейци – най-престижното признание за родното кино. Наградата беше присъдена на документалния филм „Училище за надежда“ –..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..