42 години стаж има в Музикалното училище и Музикалната академия. Свирила е по целия свят, има множество награди и най-вече - обич и уважение както от страна на публиката, така и на нейните ученици.
Интересна е историята ѝ и пътя към музиката. Съседите ѝ, когато била малка, имали деца, които са свирили на пиано. Тя слушала през оградата невероятните звуци и пожелава да види пианото. На камъните вкъщи е нарисувала клавиши, което забелязва баба й. Казва на баща й, но той бил непреклонен - дъщеря му трябва да стане математик - инженер. Според него това било бъдещето.
Така Ивелина Казанджиева не учи в музикално училище във Варна, а остава в родния Шумен. Но пианото само я намира. Забелязва я Венета Вичева, диригентът на хоровете в града "Родни звуци" и "Бодра песен" и я кани да посвири. Така 1965-та година става акомпанятор.
Тайно кандидатства с пиано в Консерваторията, но и с математика в МЕИ. Приемат я и на двете места. В крайна сметка баща й й дава благословия да продължи с музиката.
"Музиката трябва да се обича от цялото сърце и цялата душа. Само тогава резултатите ще бъдат добри."
Ивелина Казанджиева е удостоена със Златна лира от Съюза на музикалните дейци за високи педагогически постижения. Носител е на Кристална лира, Кристално огърлие от Съюза на българските танцови и музикални дейци. По повод 70 годишнината й Министерството на културата я награждава с почетен знак Златев век, печат на Цар Симеон велики - за принос в развитието на българската култура.
"Това е признание за този наистина дългогодишен труд с моите ученици."
Повече чуйте в звуковия файл.
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Най-ранните спомени на Георги Господинов свързани с Българското национално радио, са от предаванията "България - дела и документи“ и "Ранобудно петленце". БНР връчи годишните си награди "Сирак Скитник" Авторът на "Времеубежище" описа сигналите на тези предавания като "особен отключвател на памет" и разказва за първото си радио..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..