Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Леда Георгиева: В Библията намерих всичко, от което имаше нужда сърцето ми

Снимка: wikipedia.org
Леда Георгиева е внучка на Леда Милева. От 20 години служи на Бога в християнска комуна за зависими.
 
Майка е на три деца, израства в семейство на високообразовани родители, в културна среда. Майка ѝ е учителка, баща ѝ е бил доцент в Софийския университет, в катедра "Славянска филология".

"Това, че някой е образован, не значи, че той задължително е добър човек или няма проблеми. Абсолютно не е гаранция, че семейството е щастливо и че има любов. Наистина, хубаво е, аз уважавам и ценя образованието и смятам, че е важно, но това не е всичко в живота. И на мен ми липсваше нещичко. Виждах неща около себе си, имаше много очаквания също към мен, разбира се, които понякога даже ме потискаха, сякаш трябваше, очакваше се и аз да съм нещо специално, а пък аз се чувствах съвсем нормално момиче. Така растейки, започнах и аз да търся смисъла на живота. Не мога да кажа, че съм го видяла в семейството - точно такава искам и аз да стана."

От незнание попада в капана на наркотиците, които я карат да се чувства по-извисена, по-талантлива, по-освободена. Намерила е мотивация, която да оцвети обезцветения й живот. С подкрепата на родителите си преодолява зависимостта.

"Аз самата започнах да се мисля за един безнадежден случай и, че за мен наистина няма помощ и няма спасение, няма бъдеще, няма надежда. Точно така се чувствах. Казах си "нима за това съм дошла на този свят? Нима това трябваше да се случи, да стигна до тук? Това ли беше смисъла на моя живот?". Започнах вече да мисля много агресивни мисли, не виждах изход, никакъв изход."


Спасява я вярата в Бога.

 

"Имах един случай, когато наистина си казах "Боже, ако наистина съществуваш, направи нещо, аз просто не мога така да продължавам. Не дълго след това майка ми намери един контакт за този християнски център, в който по-късно и отидох в Испания, в България тогава нямаше, сега има и е напълно безплатен, всеки може да дойде, който има проблем със зависимости."

В Испания започва да слуша Божието слово, да вижда хора около себе си - променени, различни.

"И пожелах и аз да се променя. Завиках към Господа от все сърце, покаях се. Разбрах, че не съм добър човек, жертва на обстоятелствата и че наркотиците са само "черешката на тортата", това не е основният ми проблем. Основната ми диагноза беше този бунт към Бога, този живот далеч от Него. И когато се приближих към Него, усетих как Неговата жертва на кръста ми дава прошката, от която имах нужда, ми дава изцелението, от което имах нужда. Дава ми спасение и надежда, това което никой човек преди това, нито една терапия не можа да ми даде. Те търсеха да намерят причината, но не можеха да ми дадат решение на проблема. В Библията намерих всичко, от което имаше нужда сърцето ми. Намерих пълна промяна, отговори на всичките ми въпроси и мир."

Снимки - личен архив.

Повече чуйте в звуковия файл.

По публикацията работи: Евелина Стоянова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Набират средства за 2 асансьора за достъп на хора с двигателни нарушения до водна среда

На 3 декември над 100 държави ще отбележат Щедрия вторник, празник на дарителството и доброволчеството. България ще се включи в инициативата за седми път. Официален партньор на глобалното движение у нас е Фондация „BCause“. Тази година в кампанията се включва и фондация "Мечтатели - Създатели". Фондация "Мечтатели-Създатели" #SwimForAll..

публикувано на 27.11.24 в 11:24
Проф. д-р Людмил Вагалински

Проф. д-р Людмил Вагалински за Хераклея Синтика

Проф. д-р Людмил Вагалински е ръководител на разкопките на Хераклея Синтика от Националния археологически институт с музей към БАН. Хераклея Синтика се намира в долината на река Струма, на около 2 км северозападно от град Рупите и на около 10 км от Петрич. Последните открития на археолозите и намирането на двете 2-метрови статуи предизвикаха..

публикувано на 26.11.24 в 16:51

Разплетоха загадката чия е една от статуите, открити в Хераклея Синтика

Кой е изобразен на великолепната и много добре запазена първа статуя , открита това лято в античния град Хераклея Синтика? Има ли връзка между нея и втората скулптура, която тепърва ще се реставрира и все още се проучва?  Четири месеца след  разкритото от археолозите екипът, макар и предпазливо, даде първите сигурни отговори на среща в..

публикувано на 26.11.24 в 09:15

Сатиричният театър дигитализира фотоархива си, за да опази спомена за поколения творци

От грижа за паметта – така Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър "Алеко Константинов", мотивира решението снимките от хиляди постановки да бъдат сканирани във възможно най-високо качество, възстановени и показани . Това са образите на хората, изградили името на Сатирата. За Сърменов е добре да са познати на новите поколения..

публикувано на 24.11.24 в 14:58
Бойко Чавдаров

Бойко Чавдаров - гражданин на света

Бойко Чавдаров е гост в рубриката "Америка- илюзии и реалности ". От България през Япония и Канада до Америка. С мечта да се завърне отново в Родината! "Имаше период ,когато  ако ме попитат какъв съм, беше ми трудно да отговоря. Живеейки на 3 континента в 4 държави, просто се чувствах като човек на света. Това ми разшири кръгозора и мисленето..

публикувано на 21.11.24 в 17:57
LOFAR е най-големият радиотелескоп, работещ на най-ниските честоти, които могат да се регистрират от Земята.

Как се прави космическа наука с лопати…

Изложбата, посветена на 70 години от създаването на Европейската лаборатория по физика на елементарните частици и 25 години от членството на България в научна организация, отваря врати днес. Домакин е Физическият факултет на Софийския университет. Изложбата "70 години ЦЕРН" може да се види във Физическия факултет на Софийския университет до..

публикувано на 21.11.24 в 11:40
Екатерина Петрова

Пациентка: Диабетът може би е свързан с психологическата насоченост и менталното мислене

На 14 ноември отбелязахме Световния ден на диабета . Във Велико Търново организираха събитие, на което граждани облякоха сини дъждобрани и се хванаха за ръце в кръг, за да изразят своята съпричастност към децата и възрастните с това заболяване. Всеки трети българин между 60 и 69 години е с диабет     45% от хората с диабет не..

публикувано на 16.11.24 в 07:30