В рубриката "Горещи сърца" ви срещаме с Мирослав, за да потърсим красотата и любовта, скрити в бутилка хубаво българско питие.
Ще чуете за света на уискито и неговото производство в родината му Шотландия, за да достигнем до вината и дестилатите от родните северняшки сортове грозде.
Мирослав Владиков е експериментатор и изследовател на качествените напитки и вкусната храна. За него те не са само страст, а професия и начин на себеизразяване и общуване.
"Любовта ми към виното и местните дестилати и ракии се зароди в мен още преди няколко години покрай ресторанта, на който съм собственик. С всеки изминал ден разбирах колко красиви неща на тази тема стават в нашия край.
Колко нови винарни, колко нови дистилерии за ракия, колко нови насаждения се засаждат. Да не говорим за продукта, който се прави от различните винарни, който излиза на пазара, без да посочвам марки и имена, има винарни, които вадят на пазара на година по 12 -13 различни продукта.
Това за нашия край е изключително. Имаме ракии, които са европейски и световни медалисти. Имаме вина от нашия край, които на европейски фестивали са в топ три.
Тъжно ми става, че хората, които посещват моя магазин, се учудват, че има такова нещо, което се прави в нашия край, разказа още Владиков.
"Една от целите ми, за да създам това кътче е, да покажа на хората какво се случва в нашия край - прекрасни неща, направени от прекрасни хора с много любов, за съжаление, с два пъти повече труд, сподели Мирослав Владиков.
Още по темата от интервюто на Ива Антонова с Мирослав Владиков в рубриката "Горещи сърца".
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
В студените дни и нощи хората без дом имат възможност да бъдат настанени в кризисните центрове на Столичната община. При желание могат да останат в тях до 6 месеца. Три са кризисните центрове в София , с общ капацитет 570 места към днешна дата, като има възможност да бъдат открити още. Дежурството на един от мобилните екипи, които..
Има нещо много мистично в това да бъдеш между земята и небето – в полета, който носи усещане за свобода , за необятност и вдъхновение. За връзката между небето и вдъхновението и как авиацията се преплита с изкуството на писането г оворим с Йордан Колев – писател и летец , чийто живот е изпълнен с истории от облаците. " Нашата професия на..
Съхраняването на гласа на Симеон Радев за националната звукова памет дължим на немския българист и преводач Норберт Рандов, преподавател в Хумболтовия университет, изпратен в България със задача да запише гласовете на големи наши писатели. Годината е 1961-ва. С малки съкращения – единственият запазен в Златния ни фонд запис със Симеон Радев: В..
" Постоянно съм с радио и с ритъма на живота . Такива станаха времената." Това казва радиолегенда от Монтана – 86-годишната Ангелина Петкова, която дълги години работи като журналист в града. Първите си стъпки в професията Ангелина прави в Трявна, където е шивачка и ѝ предлагат да работи в радио уредбата на завода. Първоначално се..
Достатъчно е да сте в едно помещение с болен от грип, който да се изкиха и изкашля няколко пъти и се заразявате в рамките на часове . Началото е..
Според официални съобщения интерес към рафинерията в Бургас имат компании от Казахстан, Азербайджан, Унгария и Катар. По този повод енергетици и..