Промени не могат да станат, ако хората не гласуват. Това е демокрацията, която имаме в България.
Това каза в предаването "Хоризонт за вас" Антонина Дуриданова, която живее в САЩ, но всяка година се завръща в България.
"Съветвам всички да гласуват. Да изберат платформата, която е най-добра за икономиката на страната", добави тя.
Антонина Дуриданова е родена в София. Житейският ѝ път минава през Белград и Виена и стига до САЩ. Новия си живот започва в Мичиган, къде завършва висшето си образование. Завършва с три дипломи – две бакалавърски по руски и френски, както и бизнес администрация със специалност "Счетоводство" и магистратура по международна търговия и испански език. Започва да преподава френски и български в Мичиганския университет.
Тя е уверена, че е постигнала американската мечта.
Дъщеря на известния български езиковед проф. Иван Дуриданов, Антонина Дуриданова е човек на цифрите и работи в американската данъчна администрация. След падането на комунизма, по покана на българското правителство, тя идва в България като представител на американското Министерство на финансите, за да окаже помощ за създаването на нова данъчна система в България.
На 11 юни в клуб "Журналист" Антонина Дуриданова ще представи книгите си на среща с читатели.
Интервюто на Даниела Големинова с Антонина Дуриданова в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.
Художник, поет и издател , Стефка Попова живее в свят, в който думите, картините и духовността се преплитат в едно . Родена е през 1951 г. в Чирпан, като духът на града я съпровожда през целия живот. Нейната нова стихосбирка "Пепел и плам" е своеобразно свидетелство за силата на вътрешния огън, който никога не угасва, колкото и тежки да са..
Д-р Румен Велев е потомствен лекар. Баща му е бил зъболекар, майка му - невролог. Той е директор на АГ болница „Шейново“ в София. Роден е в болницата, която е много специална за него. Никога не е имал съмнение, че ще бъде акушер-гинеколог. Започва работа в болницата в Петрич, след което специализира в „Майчин дом“ през 1988 година. Взима..
В "Закуска на тревата" ви срещнаме с изявената млада цигуларка с български корени - Роберта Верна . В меката на класическата музика - Германия, талантът й е оценен много високо и от началото на септември музикантката е първи концертмайстор на Дойче опер Берлин . Роберта Верна е родена и израсла в Германия , в семейство на музиканти. Завършила..
" Отново се връщаме към думите, към техния смисъл и към тяхната философи я. Има една древна индийска мъдрост, която ме преследва още от студентските години, че поезията се среща там, където за пръв път се срещат две обикновени думи. Това е може би един от пътищата към поезията, за моя голяма радост, аз все още не съм открил тези пътища и все още..
В "Нощен хоризонт" разговаряме с доайена на българската литература – писателката, преводачката, редакторката, издателката Весела Люцканова . Родена на 21 август 1935 г. в София, преживяла детството си със загуба, бомбардировки и ново начало в Ловеч, тя е една от най-плодовитите и ярки личности в българската литература . Авторка на над 50 книги,..
"Формите, които Бог е създал са най-благоприятни и възприемчиви за човешкото око" споделя врачанинът Георги Цветков. Той е на 37 години и се занимава с добив и преработка на прочутия врачански варовик. Фирмата, в която работи е на семейството му. Компанията е на международните пазари и изнася продукция за целия свят. "В природата има уникални..
До Съединението Русе е не само най-големият, но и най-развитият български град , продължител на реформаторските тенденции в Дунавския вилает. Отбелязваме 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия Градът пази спомени за дипломати, общественици, културни дейци и царски особи. За връзката между Русе и княз..
Това е поредната стъпка, с която Русия ескалира и демонстрира своите агресивни намерения спрямо Европа . Така п роф. Тодор Тагарев, бивш министър на..
В област Плевен учебната година започва присъствено в условията на воден режим за някои населени места. От Общината и областния кризисен щаб..
Няма причина да се бърза с инвестициите единствено заради предстоящото приемане на еврото . Това каза пред БНР кредитният консултант Тихомир Тошев...