Роднините на Тръмп го подкрепят политически и професионално от години - работят в имотния му бизнес, явяват се на митингите му и дори са част от предишната му администрация между 2017-а и 2021-а.
Най-близо до него на сцената беше съпругата му Мелания, която като цяло почти не се прояви в предизборната кампания. Тръмп я поздрави, че е написала най-продаваната книга в страната.
"Искам да благодаря и на прекрасната ми съпруга Мелания, първата дама, която издаде най-продаваната книга в страната. Представяте ли си?"
Въпросната книга са мемоарите на Мелания Тръмп, в която тя защитава правото на жените да правят аборт - позиция, която е в разрез с разбиранията на много републиканци.
Мелания пише, че е „наложително да се гарантира, че жените имат автономия при вземането на решение за предпочитанията си да имат деца, въз основа на собствените си убеждения, без каквато и да е намеса или натиск от страна на правителството“.
Доналд Тръмп често се хвалеше по време на предизборната кампания, че тримата избрани от него членове на Върховния съд са проправили пътя към 2022 г. за отмяна на националното право на аборт. Оттогава поне 20 щата въведоха пълни или частични ограничения.
Мелания старателно избягваше светлината на прожекторите през първите четири години на Тръмп в Белия дом. Тя остана извън предизборната кампания почти изцяло и запази ролята си на заден план след опита за убийството му в Пенсилвания през юли.
"Продължават да водят дела срещу него, за да се опитат да му попречат да се кандидатира. Опитват се да му запушат устата. И, да, винаги съм се страхувала какво може да му се случи. А като продължават да говорят така по негов адрес, създават много токсична среда."
На сцената над майка си и баща си се извисяваше най-малкия син на Доналд Тръмп - Барън, висок над два метра студент, който тази година стана на осемнайсет и гласува за първи път, за баща си. Тръмп споделя, че в предизборната кампания Барън го е съветвал в кой подкаст да вземе участие.
"Той ми казва кои са най-популярните хора в момента. Не съм ги чувал, но той подмята: татко, този тип е супер известен!"
Ерик Тръмп е третото дете на Доналд и първата му съпруга Ивана. Той заема висока позиция в Trump Organization, където ръководи проекти в областта на недвижимите имоти и хотелиерството. Освен в бизнеса, Ерик също е ангажиран с политическите кампании на баща си и често се появява на митинги и събития.
"Най-големият боец е този мъж. И мога да ви кажа, че като син и като семейство не сме били по-горди. Той е най-забележителният човек, когото познавам и ти обещавам, че винаги ще изляза на една сцена с теб, за да те подкрепя, защото искрено вярвам в теб."
Ерик е женен за Лара Тръмп, която също играе активна роля в политическите кампании на Доналд Тръмп и работи като телевизионен водещ.
"За мен е чест да съм част от това семейство и да говоря в подкрепа на човек, когото обичам, не само защото ми е свекър, но и защото ще спаси тази страна и света."
Тифани Тръмп е дъщеря на Доналд Тръмп и втората му съпруга Марла Мейпълс. Тифани не е толкова активно ангажирана в Trump Organization и избира кариера в областта на правото и медиите. Тя има по-дистанцирани отношения с баща си, но въпреки това го подкрепя на политически събития.
Доналд Тръмп-младши е най-голямото дете на новия американски президент. Той е активно ангажиран в управлението на Trump Organization, където заема ролята на изпълнителен вицепрезидент. Доналд-младши има силни политически убеждения и редовно подкрепя политическите каузи на баща си, като се превърна в популярен говорител на Републиканската партия. Той често изразява мнението си по въпроси, свързани с консервативните ценности, и има широк последователен кръг в социалните мрежи, където защитава позициите на баща си.
"Той не е просто политик, който обещава, а политик, който се е доказал чрез действия. Никой не може обективно да каже, че днес сме по-добре отколкото преди четири години. И хората го разбраха и видяха със собствените си очи."
Второто дете на Тръмп дъщеря му Иванка се появи на сцената за победната реч, въпреки че не участва в тази предизборна кампания. Иванка и съпругът й Джаред Къшнър имаха ключови роли в първата администрация на Тръмп. Иванка беше старши съветник и участва в инициативи, свързани със заетостта и семейните политики, а Къшнър беше съветник на тъста си за Близкия изток. Въпреки успехите, след края на президентството на баща й Иванка и Джаред решиха да се оттеглят от публичните изяви, за да се фокусират върху семейството и личния живот.
Да не забравяме и представителите на фамилия Тръмп от поколението Зет. 17-годишната внучка на Тръмп Кай, дъщеря на Дон-Младши, доби популярност при изказването си малко след първото покушение срещу дядо й.
"Много хора са подлагали дядо ми на адски тормоз, но той все още се държи. Дядо, ти си огромно вдъхновение и те обичам!"
Избраният за 47-и президент на Съединените щати Доналд Тръмп беше категоричен, че по време на втория му мандат повечето от децата няма да участват в администрацията.
"Казах: достатъчно за семейството. Знаете ли защо? Твърде болезнено е за тях, семейството ми премина през ада!"
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Поредната изследователска мисия "От извора на България" отведе хореографа Александър Трендафилов и танцьорите от столичния клуб за народни танци "От извора" в русенското село Николово. Преди дни площадът пред читалището в село Николово, русенско, се превърна в арена за среща на хърцои от две села - домакините от Николово и приятелите им от..
Снежина Любенова е учителка в детска градина "Слънце" в град Левски, Василка Ненкова - в детска градина "Локомотив". Те взеха участие във форум, който беше посветен на добрите практики в училищата и детските градини. Фокусът са децата, а добрите практики зависят от учителите, казва Василка Ненкова. В град Левски има само двете детски градини,..
„Човекът, който промени моя живот“. Под това мото бижутери от цялата страна подготвят изложба в Пловдив, посветена на техния учител в занаята Владимир Буров. Майсторът бижутер също ще представи свои собствени уникати, щастлив, че е отворил за много свои възпитаници вратите към този красив свят. Изложбата ще бъде открита на 8 май в галерия..
Опасявам се, че МОН ще съсипе предмета и ще го изкриви до неузнаваемост. Това мнение изказа пред БНР отец Никанор от Гигинския манастир във..
Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното..
"Управлението на страната е резултат от гадни олигархични договаряния ." Това заяви пред БНР адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за..