Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Екипите на ЕНЕРГО-ПРО Мрежи възстановиха електрозахранването на над 50 хиляди 209 населени места в Североизточна България днес

Снимка: БГНЕС

209 населени места в Североизточна България вече имат електрозахранване. Екипите на ЕНЕРГО-ПРО Мрежи днес отстраниха десетки аварии по електропроводи средно напрежение, предизвикани от снежните виелици и обледяването. Едновременно с това се работи и по повреди по съоръжения от мрежата ниско напрежение. Към 18:00 часа без електрозахранване остават към 50 хиляди клиенти в 249 села. Компанията работи в постоянно взаимодействие с областните и общинските щабове за защита при бедствия. Благодарение на съвместни усилия  екипите успяха да достигнат редица райони със затрупани пътища от снегонавявания. Все още на територията на Североизточна България има населени места, достъпът до които е затруднен поради снежни преспи и закъсали автомобили. Екипите на ЕНЕРГО-ПРО Мрежи ще продължат да работят до късните часове на нощта, за да възстановят електрозахранването на максимален брой хора.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ще вали, температурите ще се понижават

Днес ще има променлИва, често значителна облачност. Още сутринта на места превалява дъжд. Следобед и вечерта, ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи, на места по-значителни количества, придружени с гръмотевици, възможни са градушки! Ще духа слаб до умерен вятър от югозапад и запад. Все още ще е топло с максималните..

публикувано на 07.05.25 в 06:16
Индийски войници на пропускателен пункт в Кашмир, 07.05.2025 г.

Осем души са загинали при удари на Индия срещу Пакистан

Осем души са загиналите при ракетните удари на Индия срещу Пакистан, съобщи говорител на пакистанската армия за Ройтерс и Франс прес. Ранените са 35, а двама души се издирват, предават агенциите. Трима индийски цивилни са били убити в Кашмир от пакистански огън, съобщи индийската армия.   Индийските власти твърдят, че ракетните удари са били..

публикувано на 07.05.25 в 05:50

Международен ден на радиото и телевизията

На 7 май е Международният ден на радиото и телевизията. На този ден през 1895 г. Александър Попов представя своето ново откритие. Той демонстрира за първи път пред Руското физическо дружество в Санкт Петербург изобретения от него уред за предаване и приемане на електрически колебания на големи разстояния без проводник. На 7 май..

публикувано на 07.05.25 в 05:40

Утре ще е облачно, с кратки, но интензивни валежи

През следващото денонощие ще е предимно облачно, през нощта на изолирани места с краткотрайни валежи от дъжд. През деня около и след обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни интензивни валежи, на места по-значителни по количество. Ще има условия за гръмотевична дейност, не са изключени и градушки.  Ще духа слаб до..

публикувано на 06.05.25 в 16:32
Фридрих Мерц

Германският Бундестаг ще направи днес втори опит да избере Мерц за канцлер

Бундестагът ще направи днес втори опит да избере лидера на Християндемократическия съюз (ХДС) Фридрих Мерц за канцлер на Германия, предаде ДПА, като се позова на представители на политическите партии, представени в долната камара на парламента на страната.След правни консултации е било взето решение за ново гласуване, което ще се състои в 15:15..

публикувано на 06.05.25 в 15:46
Снимката е илюстративна

Пожар в района на Трета буна във Варна

Пожар е възникнал в района на Трета буна на Крайбрежната алея във Варна. Няма пострадали хора.  Екип на пожарната е на мястото, горят сухи треви, съобщиха от Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" във Варна. Няма опасност от разпространение на огъня.

публикувано на 06.05.25 в 15:11
Последното бедствено положение във Варненско беше обявено в края на февруари заради снеговалежите

Варна е сред областите, в които най-често се обявява бедствено положение

Над 292 милиона лева са необходими на част от общините в страната, за да намалят риска от бедствия. Това показват данните в приет от министерски съвет доклад. Документът обаче не включва заявки за такива разходи в големите области като София-град, Варна, Бургас и Стара Загора, съобщава БНР.  Данните сочат, че най-често у нас се обявява..

публикувано на 06.05.25 в 14:09