53 506 души в пенсионна възраст в Сливенска област ще получат увеличение на пенсиите от 1 юли, съобщават от Териториалното поделение на НОИ-Сливен. Преизчисляването обхваща всички пенсии, които са отпуснати до края на 2017 г ,свързани с трудова дейност.
Минималният размер на пенсията за осигурителен стаж става 207,60 лв. От началото на месеца се увеличава и минималната социална пенсия – 125,58 лв. Според анкетираните възрастни хора увеличението не решава неотложните нужди за лекарства, храна и отопление.
Ефектът ще бъде голям, когато увеличат пенсиите с не по-малко с 10%-15%, поне; Три и осем дванадесет лева – едно кило сирене; Те с два лева увеличават, пък с 15% увеличават цената на тока; След като много стоки съща са увеличени, ефектът е малък, почти незначителен.
Средният размер на основната пенсия за месец юли в област Сливен е 310,59 лв. Изплащането на преизчислените пенсии започва от 9 юли и ще приключи на 20 юли.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..