Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите обсъждат на първо четене промените в Закона за опазването на околната среда

Снимка: БГНЕС

В последния ден преди лятната си ваканция депутатите ще обсъдят на първо четене промените в Закона за опазването на околната среда, с които се предлага обединена процедура за екоразрешителни при инвестиции.

С предложеното обединяване на процедурите по оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) се предоставя възможност за информиране в цялост на засегнатата общественост и другите институции и се гарантира комплексен подход при риска за околната среда и човешкото здраве. Сега в закона е уредена всяка от тези процедури поотделно и те следват една след друга. Срокът за всяка процедура е минимум шест месеца. Очакваните ефекти от обединената процедура, според вносителите от Министерски съвет, са подобряване на бизнес климата като цяло, съкращаване на сроковете и спестяване разходите за инвеститорите.

В рамките на парламентарния контрол вицепремиерът Валери Симеонов ще отговаря на въпрос на председателя на парламентарната група и лидер на партия „Атака“ Волен Сидеров относно концесиите за злато на територията на страната. Новата пленарна сесия на парламента след лятната ваканция ще започне с извънредно заседание на 4-ти септември.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

КЗК не откри монопол на пазара на горивата

Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..

публикувано на 12.03.19 в 10:26

Кои са събитията на 2018-а в света на науката?

Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..

публикувано на 27.12.18 в 12:11

Украйна и балтийските държави разкритикуваха планираното разширение на газопровода "Северен поток-2"

Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..

публикувано на 06.11.15 в 09:32