Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращите срещу цените на горивата в Добрич ще зареждат за жълти стотинки

Протестът в Добрич
Снимка: Мая Щърбанова

Пореден протест срещу високите цени на горивата ще се проведе днес в Добрич. Демонстрацията ще започне от 18 часа в района на т.нар. "Гонки". Протестиращите имат намерение да зареждат гориво, което ще плащат с жълти стотинки. "Ще зареждаме буквално по няколко милилитра за по 20, 30 стотинки", каза в интервю за Радио Варна организаторът на простеста Мариян Аспарухов.

Протест срещу високите цени на горивата ще се проведе утре във Варна. Началото е от 13 часа на паркинга пред голяма верига хипермаркети. Предвидено е да бъде направено шествие с автомобили по основни булеварди, до сградата на общината.

"Предишният протест в Добрич бе масов, участваха над 200 автомобила и много мотористи от региона, но нямаше достатъчно отзвук в медиите", заяви Мариян Аспарухов, според когото протестиращите трябва да предприемат по-крайни действия за да бъдат чути:





Протестни действия са планирани за неделя в над 10 областни града. Те ще започнат по едно и също време и са обявени като национални.
Във вторник Комисията за защита на конкуренцията обяви, че започва да проверява пазара на горивата и призовава гражданите за активно съдействие.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Адресите без ток днес

Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: ·   На  11.02.2025  г. В периода  9:30  ч. до  11:30  ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: гр. Варна -..

публикувано на 11.02.25 в 06:05

Предимно ясно, но студено време

Сутринта ще преобладава слънчево време, но от изток облачността постепенно ще се увеличи и късно вечерта и през нощта на места по крайбрежието ще превали слаб дъжд и сняг. Ще продължи да духа слаб до умерен, по Черноморието временно силен, предимно северен вятър. Максималните температури ще са между -1° и 4°, за Варна около 3°.  Вълнение на морето..

публикувано на 11.02.25 в 05:54

Гуми горяха в местността Бункера край "Аспарухово"

Пожар от запалени гуми в частен имот в местността Бункера край кв. "Аспарухово" предизвика задимяване. Гъст черен дим се издигна в района. Няма пострадали хора, не е засегната боровата гора, съобщиха от полицията. 

публикувано на 10.02.25 в 19:24
Илияна Йотова

Вицепрезидентът настоява за спешни мерки заради високите цени на храните

Вицепрезидентът Илияна Йотова коментира законодателните предложения да се въведе таван на надценките на някои хранителни стоки и прекият контрол на цените на стоките от първа необходимост: "Аз не познавам проекта за закон, нека да видим каква ще бъде дискусията в Народното събрание, но очевидно трябва да се направи нещо час по-скоро, защото цените са..

публикувано на 10.02.25 в 19:13

Пробация за бивша катаджийка, взела подкуп от 10 лв.

След повече от осем години продължило дело Окръжният съд в Добрич призна за виновна служителка на Пътна полиция за вземане на подкуп от 10 лв. Наложено е наказание пробация за 6 месеца, както и забрана да заема длъжност на държавен служител за срок от две години. Подсъдимата е призната за виновна за това, че на 25 октомври 2016 година в качеството..

публикувано на 10.02.25 в 18:34
Морска гара- Варна

Корабна боя против обрастване е замърсила морето около Морска гара

Корабна боя против обрастване е замърсила морето около Морска гара.   От Басейновата дирекция за Черноморския регион във Варна съобщиха, че резултатите от изследванията на водите показват концентрация на леко завишени стойности на калай и негови съединения (трибутилкалаени съединения), които се добавят в боята против полепване на морски организми...

публикувано на 10.02.25 в 18:20
Отеделението по детска хирургия на МБАЛ”Св.Анна” във Варна

Детската хирургия в „Св.Анна“ във Варна работи нормално от днес

От днес отделението по детска хирургия в многопрофилната болница „Св.Анна“ във Варна работи нормално, съобщава БТА. То бе затворено временно на 17 януари, тъй като екипът бе пуснат в отпуск. Тогава от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в крайморския град публикуваха на интернет страницата си информация, че отделението ще бъде затворено до 9 февруари..

публикувано на 10.02.25 в 17:36