За себе си Виолета Иванова казва, че се занимава с много неща. Тя е дипломиран психолог и е била мениджър „Човешки ресурси”. През последните години, обаче, е известна с това че обикаля света. Сама. На мотор. Една част от живота й е посветена на околосветското пътешествие. Втора на семейството й. Третата – на работата. До момента общо на пътя, преследвайки страстта си, е била седем месеца. А околосветското пътешествие на мотор прави на части. В момента отново е на пътя и можете да следите приключенията й в социалните мрежи, където редовно публикува дневници.
Началото на околосветското пътешествие Виолета Иванова поставя през 2019 година. Разделила е маршрута на части.
"Първата част беше от април до юни 2019, когато карах от България до Индия, където катастрофирах. Счупих си ръката и челюстта на три места. Три месеца по-късно се върнах в Индия и продължих до Нова Зеландия. В началото на 2020 летях, за да си посрещна мотора, който пътуваше от Малайзия за Чили. За останалите два месеца успяхме да стигнем от Чили до Колумбия."
После обаче удря Ковида и светът остава затворен в продължение на близо две години. Така едва в началото на април Виолета Иванова подновява плановете си и отново е на пътя. От Панама - през САЩ - до Канада. Това ще й отнеме два месеца.
"Африка съм си я оставила като самостоятелно пътешествие, защото се смята за най-голямото изпитание."
Както отбелязахме в началото Виолета Иванова пътува сама на мотор. Семейството й – съпругът й и двете й дъщери искрено я подкрепят, в осъществяването на тази леко откачена мечта, както се изразява.
"Гордеят се с мен. До някаква степен това беше и една от мисиите на това пътуване. Целта ми беше да покажа на дъщерите ми, че няма невъзможни неща. Единственото нещо, което стои между тях и сбъдването на мечтите им, е смелостта и малко лудост, за да посмееш да тръгнеш по този път."
Можете да следите пътешествието на Виолета Иванова на страницата й във Фейсбук.
А от звуковия файл да научите още за него.
Курсант Десислава Мусинска, първокурсничка от Висшето военноморско училище "Н. Й. Вапцаров", е победителят в националния конкурс "FameLab" и ще представи България на световния финал в ЦЕРН. Десислава учи "Корабоводене" и ще представи България в Швейцария през ноември, като премери сили заедно с победителите от още редица държави от Европа, Азия,..
Интервю с Chris Caffery (SAVATAGE, TRANS-SIBERIAN ORCHESTRA) SAVATAGE са от онези групи, които през 80-те и 90-те години на миналия век дефинираха звука на американския прогресив метъл. 24 години след последния си албум „Poets and Madmen“ SAVATAGE се завръщат към активна дейност. Групата тръгва на турне, за съжаление без Jon Oliva, който има..
Изби от Североизточна България отвориха врати тази събота и неделя за всички готови да тръгнат на вино пътешествие между р. Дунав, Черно море и старите български столици. Тази година са се включили 17 винарни и 3 специални локации за дегустация на висококачествено българско вино. За пета поредна година през май винопроизводители и технолози..
Силата на Българското национално радио е в регионалната мрежа. Не само, че не трябва да бъдат закривани регионални станции, а дори тази мрежа трябва да се развива, за да присъства в живота на все повече хора. Това мнение изрази, в предаването на Радио Варна „Позиция“, Иван Радев от Асоциацията на европейските журналисти. По повод протеста..
Много често застрашаваме собствените си животи заради своеволия на туристи, които не спазват правилата на плажа и флаговата сигнализация. Плажна полиция трябва да следи за реда. Това каза Стефан Калинков, воден спасител, работещ на Златни пясъци, който бе удостоен с грамота от Българския червен кръст - Варна за активната му доброволческа дейност...
Димитър Маринов, първият български актьор, качил се на сцената на Оскар-ите, се срещна с варненска публика, за да представи двете си книги – „Към сцената“ и „Към екрана“, издадени от „Аз-буки“ в края на 2024 г. Пред своите почитатели и любителите на литературата и киното, актьорът разказа за своя необикновен житейски и професионален път и какво се крие..
Голямото предизвикателство в ерата на AI (изкуствения интелект) е как да развиваме естествения интелект. Toва коментира за Радио Варна ректорът на Икономическия университет (ИУ) във Варна проф. Евгени Станимиров. Няма да се изморя да повтарям, което правя вече 3-4 години, може би и малко повече, че когато висок естествен интелект ползва висок..