Кастинг за деца, които са с афинитет към магичното изкуство, ще организира известният магьосник Веселин Долмов-Арсен. Желаещите могат да се запишат за участие чрез публикуване на видео в страницата на Арсен във Фейсбук или на имейл. Поканата е отправена за деца до 18 години от цялата страна. Победителят ще излезе заедно с Арсен на сцената на 12 октомври, когато от 19 часа известният илюзионист ще представи своя спектакъл в зала 1 на Фестивалния и конгресен център. Ако децата не са от Варна, уточни Арсен, той се ангажира да поеме пътните разходи и нощувки, съобщи за Радио Варна той.
Чрез магията децата развиват креативността си и стоят далеч от мобилните телефони и таблетите, допълни Арсен. Те трябва да се интересуват повече от изкуство, категоричен е той.
Разликата между начина, по който се приема изкуството на илюзията у нас и в чужбина е голяма, заключи той. За съжаление, допълва Арсен, уважението се чувства повече навън, отколкото у нас. За да бъдеш илюзионист, ти трябва да имаш познания в различни сфери, да комбинираш наученото в едно, а за това се изисква много труд и постоянство, допълни илюзионистът. "Когато бях в Азия например, се чувствах прекрасно, защото хората искаха да им подарявам цветя. А тук... тук говорят само за пари. Забравили сме, че най-важни са взаимоотношенията между хората", посочи Арсен.
На въпроса какво би било първото нещо, което, ако може, би накарал да изчезне, Арсен отговори: "Липсата на вярата в Бог. Защото ако хората имаха страх Божи, ако имаха духовно развитие, страната ни никога нямаше да е в това състояние", коментира той.
Спектакълът на 12 октомври е подготвен с много труд и любов. "Публиката ще види неща, които не са се случвали на сцената в България. Реквизитът е направен от хора от Лас Вегас, и са работили за Дейвид Копърфийлд", издаде Арсен.
Подробностите чуйте в прикачения звуков файл:
Да използваме летните дрехи в есенната визия, като съчетаваме например любимите си летни топове с жилетка или сако. Този съвет даде за предаването "Новият ден" имиджовият консултант Румяна Димитрова. Когато купуваме дрехи, да залагаме на качествената и красива кройка, с добра изработка, и да мислим за поне още три дрехи, с които може да бъде съчетана,..
Станислава Томова-Съни е основател и хореограф на Sunny Dance Studio . Започва да танцува като съвсем малка с народни танци в Детско-юношеския фолклорен ансамбъл "Ручейче" и Фолклорния ансамбъл към Община Варна. През 2002 г. се пренасочва към аеробни занимания и след обучение става инструктор по латино аеробика към клуб "Темпо", а две..
Книгата „Три погледа върху Съединението от 1885 година“ беше представена във Варна през тази седмица. Автори са историците Милко Палангурски, Веселин Янчев и Петър Стоянович. Разговаряхме с двама от тях – професорите Палангурски и Янчев, но не само за самата книга или за това какво е казано и какво не за Съединението. Постепенно предмет на..
Инцидентът във Варна, при който насъскани от стопанина си питбули, убиха домашен любимец и раниха човек , са резултат от езика на омразата който се насажда от политическите ни елити. Това каза в ефира на предаването ПФ д-р Ивайло Митковски, председател на варненската организация на ДСБ. По думите му, така наречения елит на нацията, със своите..
Между 12 и 15 лева за килограм се търгува на дребно медът в Балчик. Изкупната му цена на едро в момента е около 5 лева при искани от пчеларите поне 5.70 лева на килограм, коментира председателят на пчеларското дружество „Пчела – Балчик 2019“ Стойко Василев. При миналогодишна изкупна цена около 4.20 лева и на дребно около 10-12 лева за килограм,..
Интервю с Hans Magnus "Snah" Ryan (MOTORPSYCHO) Интервюто с Hans Magnus "Snah" Ryan от MOTORPSYCHO го бях забравил. Буквално. Подсети ме публикация във Facebook за предстоящия концерт на групата в България. Името на бандата ми прозвуча адски познато. Разрових се в архива и открих, че през 2021 година съм разговарял с Hans Magnus "Snah" Ryan..
Интервю с Matt Barlow (ASHES OF ARES, екс-ICED EARTH) Няма да обяснявам кой е Matt Barlow, най-меланхоличният глас в метъла. Няма да обяснявам кои са ICED EARTH. Няма да обяснявам какво представлява албумът „The Darka Saga“. Само ще отбележа, че по покана на „BGTSC“ на 10 октомври в софийския клуб „Mixtape 5“Matt Barlow и сегашната му група..