В забързаното ни ежедневие, ефективната комуникация между лекар и пациент е от ключово значение. Тя трябва да е бърза, изчерпателна и навременна. В същото време личните лекари са затрупани от работа, защото техният брой намалява с около 100 всяка година, а броят на обслужвани пациенти за всеки лекар наства с 3% на годишна база. Възможностите за подобрение на тази ситуация са 3 основни:
· Увеличаване на броя на регистрираните лични лекари чрез подобряване на условията за работа, заплащането и престижа на професията.
· Намаляване на административната тежест.
· Подобряване на комуникацията между лекар и пациент
Как новите технологии могат да помогнат на личните лекари?
Дигиталните технологии са комплексни и могат да допринесат за подобряване на състоянието на медицинската среда, като адресират и трите стълба от потенциални решения. Българският стартъп Zdravochnik.bg представя уникална за България услуга наречена "Виртуален кабинет". Решението е разработено в тясно сътрудничество с практикуващи лекари, за да улесни тяхната работа и да подобри обслужването на пациентите.
С "Виртуален кабинет" пациентите получават бърз и лесен достъп до важна информация, без да е необходимо посещение в кабинета или телефонно обаждане. Информацията за работно време, отпуски, заместващ лекар, точен адрес и навигация до кабинета, неотложни кабинети и дори платени услуги, предлагани от лекаря, е достъпна денонощно.
"Виртуален кабинет" предлага редица предимства за личните лекари:
· Повече време за пациентите: Намален брой на телефонните обаждания и възможност за пълен фокус върху медицинската работа.
· Допълнителни възможности за приходи: Системата дава информация за платените услуги, които предлага личният лекар.
· Проактивна комуникация: Споделяне на важни съобщения, ключова информация и промени в графика.
· Модерен и професионален имидж: Възможност лекарската практика да се покаже в най-добрата светлина с дигитален кабинет, достъпен по всяко време.
· Без технически затруднения: екипът на Здравочник се грижи за актуализирането на информацията в "Виртуален кабинет".
· Дигитална библиотека за пациенти - Постоянно обновяваща се библиотека с често задавани въпроси, на които личните лекари се налага да отговарят. Библиотеката дава възможност на пациентите да намират отговорите лесно, удобно и да са сигурни, че информацията е актуална без да е нужно да звънят на лекаря.
· Възможност за онлайн записване на часове - при желание, всеки лекар може да се възползва и от допълнителна услуга за онлайн календар, която позволява онлайн записване на часове за преглед.
· Лесно откриване в интернет - информацията лесно и удобно може да бъде намерена в интернет, което я прави реално използваема.
Достъпна дигитализация
В 21 век, обществото се дигитализира и сега общопрактикуващите лекари могат да са част от тази дигитализация лесно и изключително достъпно. Благодарение на Здравочник ОПЛ могат да се възползват в пълна степен от ползите, които новите технологии носят чрез платформа създадена специално за тях и съобразена с техните нужди.
На фейсбук страницата „Дари надежда“ и на платформата за организиране на благотворителни кампании за набиране на средства pavelandreev.org се отправя апел за съпричастност към съдбата на балчиклийка. Кампанията „Живот за Ани“ има за цел да събере необходимите за лечението и рехабилитация 25 хиляди евро. До този момент са дарени 4141 евро. Ето и нейното..
Един от 12-те големи християнски празници, чествани и от православната, и от католическата църква, е Въведение Богородично - на 21 ноември. От 1929 год. с решение Българската православна църква празникът се отбелязва и като Ден на християнското семейство и на православната християнска младеж. Църковните служби в централния храм "Св. Георги" в..
7-годишният Стефан Стойчев от Варна спечели първото място в Първа олимпиада по четене, която се проведе на 9 ноември в образователни школи в страната. Деца от цялата страна, от 1. до 12. клас, за първи път в България, имаха възможност да премерят силите си по четене и да покажат уменията си, каза за Радио Варна Стела Стоева, инструктор по..
Ето че и мъжете си имат празник. На 19 ноември отбелязваме Международния ден на мъжете. За първи път този ден е отбелязан в Тринидад и Тобаго през 1999 година, а впоследствие и в много страни в света. Основната му цел е да се подчертае приносът на мъжете за обществото, да се изтъкнат положителни модели за подражание и да се повиши..
В слънчев ноемврийски ден наблюдавах четири момиченца, които караха велосипеди в парка. По прищявка на съдбата решиха да си дадат почивка точно пред пейката, на която бях седнала, за да обмисля нещо предстоящо. И, разбира се, сложиха край на темата, давайки начало на следваща, непредвидена тема. Бяха около десетгодишни. Имах шанса да изслушам какво..
Широк е ценовият диапазон на офертите за Нова годна. Кувертите в ресторантите започват от 50-60 лева. Това каза Павлин Косев, председател на варненския клон на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация. По думите му много хора се подвеждат по-ниската цена в заведенията, но реално насреща получават оскъдна храна, не е предвидена и програма...
Започна подмяната на декоративните дървета в централната част на Варна. Три вечнозелени магнолии бяха засадени днес на ларгото до скулптурата с двата делфина. Те са с обиколка на стеблото около 18-20 см, което ги прави по-устойчиви на външните условия до окончателното им захващане в почвата, съобщават от общинския пресцентър. Пет дървета от вида..