Изложбата „65“, посветена на 65 години от рождението на Ангел Ненов ще бъде открита на 24-ти февруари в Арт салона на Радио Варна. Експозицията е с благотворителен характер и е в памет на известния варненски фотограф-художник Ангел Ненов. На 25-ти февруари се навършват девет месеца откакто той ни напусна, но специална е и датата 23-ти февруари, на която Ангел щеше да навърши 65 години. Това сподели неговата съпруга Веселина Ненова. Много ми липсва, така ще е и занапред, но с гордост мога да кажа, че организирах две изложби в негова памет, тази и сборната на кино-фотоклуб "Варна", който ръководеше, през октомври.
С помощта на приятели са готови и два филма за него, с материали които им предоставих, разказа още Веселина Ненова.
Цялото интервю на Мариела Димитрова може да чуете в аудиофайла.
Събраните от продажбата на художествените фотографии средства ще бъдат дарени на Сдружение "Спина бифида и хидроцефалия – България" за подкрепа на деца и младежи с редки заболявания. Всеки от фотосите ще бъде на цена от 50 лв.
Просветител и вдъхновител, Ангел Ненов формира и изгради професионално през годините цяла плеяда от успешни съвременни варненски фотографи. Вдъхновяващ творец с дълъг творчески път и блестящи постижения (десетки фотоизложби, филми и награди), поставили неговото име начело в съвременната българската фотография години наред.
24 февруари, понеделник, Арт салон на Радио Варна от 18.30 часа.
Оч аква се много сериозен ръст на цените на п лодовете , за ради щетите на всички трайни насаждения от застудяването, които са над 70%. Много големи проблеми със студове и проблем с реколтата има и в страни, които са традиционни доставчици за България на плодове като Турция и Гърция.Това коментира Синан Вейсал, който има..
Изложбата “В огледалото на Рембранд” гостува в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна. Тя е проект на Нов български университет и е насочена към младите публики. Създадена е от екип от преподаватели и студенти. „В огледалото на Рембранд“ предлага висококачествени репродукции на хелиогравюри от колекцията на Нов български..
Видеорегистраторът трябва да бъде част от задължителното оборудване на автомобилите, а записите да служат като доказателство в съда. Това мнение изрази Ивайло Желязков от Европейския център по транспортни политики. Според него е необходимо въвеждането на изискване за наличие на устройството в колата, както за аварийния комплект, тъй като това ще има..
До 10 – 20 % ще са щетите по овощните дръвчета заради снеговалежа и ниските температури през април. Това прогнозира агрометеорологът Мирослав Ганчев, който работи във варненския филиал на Националния институт по метеорология и хидрология. По неговите думи във Варна няма да има унищожена реколта, но в Силистра и Търговище, където снегът е..
В продължение на две десетилетия Европейският съюз прави полетите по-лесни и по-справедливи за потребителите, като либерализира цените и въвежда в законодателството основни права на пътниците. Сега на лице е обратният процес - преразглеждане на Европейския регламент относно правата на пътниците с въздушен транспорт. Авиокомпаниите редовно..
Седем души са включени в Управителния съвет на новосформираната Асоциация на инфлуенсърите у нас. Целта им е да дават добър пример на подрастващите, а и на по-възрастните си последователи. С дейността си те планират организиране на кампании за показване на историческата памет на България, за популяризиране на красивите местности у нас, за необходимостта..
Като опит за привличане на вниманието, така беше определен вота на недоверие към кабинета Желязков от варненския депутат Деница Николова. Според народния представител на ГЕРБ/СДС, вотът на недоверие е един от най-силните инструменти на опозицията да изрази своето несъгласие с управлението. По думите и това е тяхно право, но в целия дебат е..