Състезателят по спортна стрелба Борис Димитров от СК „Стрелба“ е спортист на Варна за месец февруари-2025 г. Борко с треньор Нина Дякова донесе на Варна златен медал от Европейското първенство по спортна стрелба в Талин /Естония/. Той участва в дисциплината „Трио“ до 16 години, като записаха и нов европейски рекорд. Борис стана и шампион на България до 16 г с нов национален рекорд.
В същото време клуб „Стрелба“ грабна приза за отбор на Варна за февруари. Стрелците спечелиха общо 6 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала от Държавно първенство и от турнир „София къп“, като варненци поставиха и три национални рекорда. Друга представителка на стрелковия клуб Моника Панайотова беше определена за №1 на варненското спортно училище. Моника има сребърен и бронзов медала при девойките до 16 г от Европейското първенство в Талин – отборно и трио. В онлайн анкетата победител стана лекоатлетът Дилян Чернополски от СКЛА „Евър“. Той спечели златен медал на 60 м с пр. с личен рекорд и сребърен на 60 м на Държавно първенство, 18 г.
Варненският треньор по лека атлетика и президент на спортен клуб „Суперспорт“ Руслан Грозданов заяви, че е доволен от успехите на неговите състезатели от началотона тази година. Отборът е с цяла кошница спечелени медали от държавните първенства. Емили Кирякова, която спечели бронз на 60 м с препятствия дори стана спортист №1 на спортното..
Волейболистите на „Черно море“ до 16 години записаха втора поредна победа на квалификационния турнир във Варна. След 3-0 срещу „Хан Аспарух“ -Исперих вчера, днес момчетата на треньорката Диана Дянова сломиха също с 3-0 „Нефтохимик“. Това означава, че почти сигурно варненци са класират за финалите. Остава им още един мач днес, от 14.30 ч срещу..
Поредно успешно участие на варненски състезател на силен форум в бразилското джу-джицу. Станислав Чалъков от клуб Inspirit Jiu Jitsu. Спечели два сребърни медала при юношите 14 -15г на турнир Fuji European Open – София. Сребърен медал на Ги/кимоно бели колани Сребърен медал на Но ги/без кимоно В същата възрастова група той грабна и два златни..
Волейболистите на "Черно море" до 16 години отнесоха състава на "Хан Аспарух"-Исперих с 3:0 гейма. Това е първи мач от квалификационния турнир за тази възраст, който се провежда във Варна. Утре момчетата на треньорката Диана Дянова срещат в 9:30 ч. състава на "Нефтохимик". Само победителя в този турнир се класира директно за финалите в тази..
Завърши републиканският личен шампионат за мъже и жени в София. В надпреварата се включиха 220 състезатели от 27 клуба от цялата страна. След тридневни битки и оспорвани мачове за влизане в зоната на медалите – класирани на 1/4-финали: Александра Стратиева (16г) – жени единично, Рея Кирчева (17г) и Диляна Ангелова (17г) – жени двойки, Мария..
Отборът на Септември (София) постигна успех с 3:2 над Славия в мач от 27-ия кръг на еfbet Лига. СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 2:3 0:1 Ксандро Шенк (36) 1:1 Роберто Райчев (43) 1:2 Куентин Зеедорф (63-автогол) 1:3 Борислав Рупанов (79) 2:3 Куентин Зеедорф (81)
На пресконференцията след мача на "Спартак"-Варна и "Ботев"-Враца, спечелен от варненци с 1-0, треньорът на тима Николай Киров /снимката горе/ и техническият директор Панайот Кискинов изразиха задоволство от спечелените три точки. Панайот Кискинов