Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Абонати от Монтана призовават за тих протест: Изключете мобилните на 088* за два часа

Група абонати на един от мобилните оператори в България организира тих граждански протест срещу поредното забавяне на сметките. Ето какво писаха до РАДИО ВИДИН засегнатите от проблема:

"Ръководството на този оператор смята, че стои над всякакви закони в нашата страна и членовете на това ръководство се чувстват недосегаеми. За тях думата "коректност" е напълно непозната. Замълчахме и приехме забавянето на сметките през миналата година- всичко това се правело за облекчение и удобство на техните абонати. Сегашното забавяне от 3 месеца сигурно пак ще обяснят горе-долу по същия начин. И също ще искат да се платят всички натрупани сметки в рамките на един месец... Очакваме, ако се оставят така нещата, следващия път да има забавяне от 6 месеца"- се казва в писмото.

Гражданската група призовава всички абонати на 088*, които имат чувство за гражданско достойнство, на 30 април 2011 година, събота, да изключат мобилните си телефони за 2 часа, от 11.00 до 13.00 часа.

"Крайно време е ръководството на този оператор да разбере, че трябва да бъде в услуга на своите абонати, защото без тези доверчиви клиенти те как ще съществуват?! Надяваме се, че много хора няма да останат равнодушни към този пореден гаф на мобилния оператор и ще се присъединят към нас", завършва писмото на групата недоволни абонати на въпросния оператор.

"Чашата на търпението просто вече прелива"- каза в "Посоките на делника" редовна слушателка на РАДИО ВИДИН, която се е включила в инициативната група, обявила тихия протест в събота.

По публикацията работи: Лилия Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Как да се преодолеят регионалните различия

Решения за отключване потенциала на регионите дават от Института за пазарна икономика /ИПИ/.  Експертите посочват, че България бележи устойчив икономически напредък през последните 25 години. Брутният вътрешен продукт на човек от населението в стандарти на покупателна  способност се увеличава от 28% от средното ниво за Европейския съюз  през..

публикувано на 03.11.25 в 14:28
Село Разград

Село Разград възстановява читалищните традиции

Екипът на Радио Видин гостува в село Разград, община Вълчедръм. С познатия ни град Разград са общи не само имената, но и историята на двете населени места. По време на османското робство мигриращо българско население от град Разград се установява да живее в махала Разград, непосредствено до съществуващото тогава село Крумово- основано около 1764..

публикувано на 31.10.25 в 12:00

Успяваме ли да заделим бели пари за черни дни?

75% от българите нямат спестявания, а 25% от пълнолетните българи, или малко над 1,4 млн. души, спестяват, показва проучване на Изследователски център "Тренд", направено по поръчка на ЕКИП (Експертния клуб за икономика и политика ). Въпреки това, през последната една година се наблюдава чувствително увеличение на броя на спестовните българи - 170..

публикувано на 30.10.25 в 12:16

Ще ни осигури ли финансова стабилност бюджет 2026?

До края на тази седмица бюджетът на страната ни за следващата година трябва да бъде внесен за разглеждане в Народното събрание. Това стана ясно от думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов , който заяви, че в бюджета за догодина не е предвидено увеличение на налози.  Няма да има увеличение на данъци през 2026 година. Планира се увеличение на..

публикувано на 29.10.25 в 10:45

Ще има ли кой да работи в Северозапада?

България продължава да се изправя пред сериозни демографски и трудови предизвикателства - населението на страната е намаляло с близо 2,5 млн. души за последните 40 години , показват данните на НСИ. Негативните процеси са най-видими и тревожни в изоставащите региони, като Северозападния. Проблемът бе дискутиран по време на форума "Европа е с мен" -..

публикувано на 28.10.25 в 09:34

Йорданка Ценова: Ролята на учителя е да покаже на децата, че техният интелект е по-важен от изкуствения

С навлизането на изкуствения интелект на пазара на труда някои професии ще бъдат застрашени. Една от тях е графичен дизайнер. Защото изкуственият интелект вече генерира картини и видеа, които са с много добро качество, смята Йорданка Ценова - заместник-директор по учебната дейност в ПГ "Проф. д-р Асен Златаров"- Видин: "Друга професия,..

публикувано на 27.10.25 в 15:11

Камелия Лозанова: Изкуственият интелект е неизбежен и ще ни бъде полезен

Доста страхове се насаждат във връзка с изкуствения интелект, смята Камелия Лозанова- председател на Управителния съвет на Агенция за регионално развитие и бизнес център /АРРБЦ/- Видин.  "Засега Chat GPT е познат, но това съвсем не е онова, което е истинският изкуствен интелект и за който вече се правят форуми и се коментира неговото бъдещо..

публикувано на 27.10.25 в 14:56