Жители от четири блока в ж.к. "Заряница" в Берковица са подали подписка с над 300 подписа до кмета на общината и Общинския съвет срещу поставянето на антени за разпръскване на сигнал на един от мобилните оператори. Хората не желаят върху и в близост до сградите да има подобни устройста, обезпокоени от опасността от вредното лъчение. Те настояват Общината да забрани поставяне на антени на мобилните оператори около жилищата им в комплекс "Заряница".
"Има категорични доказателства в световната наука, проучвания на американски учени, на учени от Европа, че антените на мобилните оператори имат вредно въздействие върху човешкия организъм. В този смисъл, колкото по-далече са децата от тях, толкова по-добре", се казва в подписката.
Въпреки, че поставянето на антена представлява учредено право на ползване и се решава единодушно от общото събрание или с мнозинство, повече от 300 души молят Общината за съдействие и предприемане на действия, вместо на жилищните сгради, антените на който и да е мобилен оператор, да бъдат поставени на имоти, общинска собственост, далече от блоковете и къщите.
В Берковица са против общинското ВиК дружество да бъде ликвидирано и активите да бъдат прехвърлени към асоциацията по ВиК в Монтана. Държавата подготвя законопроект за окрупняване на общинските дружества. Ръководството на община Берковица е против готвените промени за национализация на местното ВиК. Законопроектът на Министерски съвет обмисля..
Почистиха държавен имот във Враца и изкараха от него над 60 тона отпадъци. За акцията съобщи областният управител Николай Николов. През последните дни са почистени двора и сградата на бившия Дом „Майка и дете" във Враца. Недвижимостта е собственост на министерството на здравеопазването, но преди години беше закрит в съответствие с националната политика..
Демонстрация на пожарна и аварийно-спасителна техника се състоя във Видин. Седмицата на пожарната безопасност се провежда от 8 до 14 септември. Обявена е от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ заради професионалния празник на пожарникарите - 14 септември. Днес по този повод по традиция се проведе демонстрация на пожарна и..
Вършец е първият град в областта, в които представители на Комисията за защита на потребителите и Националната агенция за приходите в Монтана проведоха информационна кампания за въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. „ Ще ви подадем нужната информация, за да може този преход от лев към евро да се случи спокойно и прозрачно, за гражданите и..
Кампания на фондация "Добро за всеки" помага на деца от Северозапада да им бъде осигурено най-необходимото за училище. Много деца в България нямат стимул да ходят на училище, а причината често е крайната бедност, в която живеят, както и необходимостта да започнат работа преди да навършат пълнолетие, посочват организаторите. Кампанията е..
Шест спектакъла на Драматично-куклен театър (ДКТ)–Враца ще бъдат представени в Белоградчик по време на Месеца на българския театър, който се провежда за първи път в града на скалите. Културната инициатива ще се проведе от 19 септември до 21 октомври и е организирана от Община Белоградчик и кмета Боян Минков с цел да популяризира сценичното изкуство и..
Ремонт на стената на язовир "Огоста" край Монтана няма да има. Това заяви народният представител от "Възраждане" Петър Петров. Маслото на основният изпускател е в негодно състояние и не е сменяно 40 години. Ремонтът на стената на язовир "Огоста" край Монтана се отлага от години. И тази в бюджета на държавата не бяха заложени средства. Петър..