Лидерът "Кариана" Ерден взе лесна победа при гостуването си на Расово. Срещата от 21-ия кръг на четвърта монтанска дивизия премина в тренировъчно темпо, като ерданчани вкараха 9 гола срещу нито един на домакините. Денислав Езекиев се отчете с хеттрик. Двама от врачаните в състава на Кариана Станислав Димитров-Бекам и Стоян Стоянов-Къдравия вкараха по два гола. Александър Димитров също на два пъти огорчи вратаря на Расово.
"Септември" Лехчево и "Шурданица" Георги Дамяново не се надиграха в дерби мач от същия кръг, който завърши 1:1. Головете паднаха до почивката. Бившият играч на Монтана и "Ком" Берковица Галин Славчев-Кривия изведе напред гостите в 31-та минута. Домакините отвърнаха веднага. Денислав Гърлов засече центриране от дясно за 1:1. Борбата на терена продължи до края. Двата отбора хвърлиха много сили и нерви, но победител не излъчиха. Мачът се игра под непрекъснат дъжд.
Ето и всички резултати от 21-ия кръг: Вихър /Бързия/ - Смоляновци 3:0, Вихър /Николово/ - Пъстрина 2012 /Монтана/ 0:2, Расово – Кариана /Ерден/ 0:9, Септември /Лехчево/ - Шурданица /Георги Дамяново/ 1:1, Бойчиновци – Ботев /Кобиляк/ 3:2, Вършец 2012 – Вършец 99 1:0, Кипровец /Чипровци/ - Ленчо /Якимово/ 4:2. Кариана е лидър с 54 точки и мач по-малко, следван от Пъстрина с 51 точки и Вършец 2012 с 42 точки.
Женският баскетболен тим на Монтана започва подготовка от днес . Наставникът Преслав Пешев е насрочил първото занимание за 18 часа в зала „Младост". Шампионките и носителки на купата на България направиха добра селекция, като привлякоха две чужденки и две българки. И четирите се очакват на първото занимание. Това са крилата Радостина..
Мъжкият волейболен тим на Монтана вече е на лагер във Вършец. Момчетата на треньора Даниел Пеев ще останат в курортното градче до края на седмицата. От новите отсъстват разпределителят Виктор Жеков и колумбийският посрещач Ейдер Бангера. Двамата са с националните си отбори на Световното първенство за мъже до 21 години в Китай. С групата от..
Ботев постигна първата си победа в новото футболно първенство, като с 2:0 като гост Добруджа. Врачани развалиха празника на добричлии, които от 22 години не бяха гледали елитен футбол и се надяваха на успех на своите. Мартин Петков смълча трибуните на стадион „Дружба", откривайки резултата в 5-та мин. В 40-та мин. отново атакуващият играч на..
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме", твърди Цанко Цанков, който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства в река Дунав повече от едно денонощие. Плувецът в екстремни условия постигна този впечатляващ резултат през почивните дни. Маратонът му в открити води започна в събота, 23 август, във Видин и завърши вчера в..
Българският плувец в екстремни условия Цанко Цанков направи успешен опит за рекорд за непрекъснато 24-часово плуване в свободни води, без неопрен и помощни средства. Екстремното близо 140-километрово плуване в река Дунав за Цанко започна от винарната край видинското село Кошава и завърши в Оряхово. Неговият треньор и мениджър Ники Илиев,..
И двата отбора на треньора Стоян Стоянов от ДЮШ на "Локомотив" /Мездра/ са шампиони в своите групи на турнира Mistral Cup Saint Vlas. Родените през 2012 година се първи след равен мач с Несебър 0:0 и разгромна победа над Свиленград с 11:1 гола. По –големите родени през 2010 също са лидери в своята група след също разгром над..
"Ботев" Враца е един от най-активните родни клубове на пазара за футболисти. През последната седмица тимът, воден от Христо Янев, привлече двама опитни полузащитници. Със зеления екип ще играят Радослав Цонев и Илия Юруков. Първият идва като свободен агент от сръбския Раднички /Ниш/, а вторият също премина в града под Околчица без трансферен иск...