"От началото на 2014 година внедрихме автоматизирана система за разплащане на паркиране с есемеси. Това доста облекчи работата на контрольорите, като вече отпадна субективното обяснение, че като е спрял, не е имало контрольори. Намаляха и споровете в зоната кой има вина за нетаксуването на гражданите. През 2013 година, преди да внедрим есемес системата, около 6000-7000 лева събирахме от санкциите от заключващи устройства. През 2014 година санкциите са около 3000 лева, през 2015 година са около 300-400 лева. Като през това време сумите, събирани от "Синя зона", се запазиха в същото положение без да намаляват. Така че смятам, че врачани са приели да ползват "Синя зона" платено..."
От 30 000 до 40 000 лева е чистата печалба на предприятието годишно. Част от тях догодина се предвижда да бъдат инвестирани в закупуването на репатриращ автомобил.
Повече места за паркиране в синята зона на Монтана. Това предвижда общинското ръководство, което създава зоната за кратковременно паркиране през 2010 година, за да регулира паркирането в центъра и около големите институции, обясни Илиян Илиев, директор на Общинско предприятие "Чистота"- Монтана, пред Стефка Павлова:
"Много често хората разсъждават, че това е паркинг, но това не е така. Това е зона за кратковременно паркиране и има своята логика, чрез която Общината регулира зоните за паркиране, които се намират около административната част на града и местата около поликлиниката и болницата. През 2015 година Община Монтана асфалтира и маркира над 200 места за паркиране в централната градска част, извън "Синя зона"... Синята зона се използва по предназначение. Често пъти, както навсякъде, се случват и конфликти, но това не е масова практика. Постепенно хората се приучват и свикват с логиката на тези места... Обсъжда се и ще се стигне до разширяването на тези зони с още минимум 100 места. Сега разполагаме със 152 места. Разширяваме зоната, в която се намират административни учреждения, банки и изнесени държавни администрации. Общината разглежда зоната за временно паркиране не като структура, от която може да се печели. Напротив, там често се налага субсидиране, а тя се разглежда като зона, чрез която трябва да се осигури комфортът на хората, които се нуждаят от административно и друго обслужване в тези части."
Ще бъде ли направена първата крачка към решението или политическата криза ще продължи да се задълбочава? Това ще зависи от осемте формации 51-вото Народно събрание. Предстои ли исторически компромис или начертаните червени линии предопределят нов вот през пролетта? Бъдещето на политическия живот в страната дни след като България се произнесе за..
България продължава да е с най-ниското ниво на заплащане сред останалите държави членки на ЕС, като минималната заплата е 49,8% от заплатата за издръжка, т.е. половината от това, което трябва да е. Това сочат данните от проведеното от Института за социални и синдикални изследвания и обучение към КНСБ за потребителските цени и заплатата за..
Осем партии влизат в 51-ото Народно събрание при 100% обработени протоколи, обявиха от Централната избирателна комисия. Големият въпрос е дали този фрагментиран парламент ще успее да излъчи редовно правителство и има ли как някоя от водещите партии да събере мнозинство от поне 121 народни представители. За резултатите и последствията от поредните..
Няма кой знае какви изненади на тези избори. Въпросът беше колко формации ще влязат и от друга страна - избирателната активност. Повишената избирателна активност не е точно така, защото предишните избори бяха през лятото, е сега хората са си вкъщи. Това коментира в сутрешния блок политическият анализатор Любен Добрев: "Последната кампания беше..
"Иска ми се малко по-рано да започнем планирането на следващия бюджет, където да включим и препоръки и идеи на жителите на Видин за развитието на града." Това каза в студиото на Радио ВИДИН заместник-кметът по "Финансово-стопанска дейност, бюджет и икономическо развитие" Мартин Дончев, след като изслуша анкета с жители на града. "Ние от около 8..
В навечерието сме на 27 октомври, когато ще дадем гласа си за пореден път. Какво показват последните социологически данни за електоралните нагласи? Могат ли везните да бъдат наклонени от предизборната кампания? Какви са изводите от нея и зададени ли са вече следизборните посоки? Предстоящият вот дискутираме с изборния експерт Стоил Цицелков..
Повече от половината фирми у нас не смятат да наемат работници в близките 6 месеца. Това показва проучване на Българската конфедерация по заетостта, в което са участвали близо 1200 компании в страната. От тях 20% планират да намалят броя на служителите си през следващата половин година. Други 24% не са сигурни дали ще разширяват или ще..