"Външно е изцяло обновена, но вътре не можем да пипаме, заради иконописите. Изградихме и камбанария"- обясни кметът Григор Григоров.
Кметът се опитал да запази детската градина в селото, но заради намаляващия брой на децата се наложило да бъде затворена, а петте деца от Белотинци пътуват до съседното Смоляновци. Обещава и скоро да има редовен автобусен транспорт:
"Имаме уговорката с ресорния кмет, който отговаря в Монтана, да пуснат автобус до обяд всеки работен ден. Имаме асфалтова база, кариерата също работи от 4 години, има и бензиностанция, имаме заетост. Има и земеделска кооперация, 12 души работят по програмите, 14-дневките, две жени до 29 години започнаха работа към кметството, очакваме още 6 да започнат по програмата за трайно безработните"
15 000 лева е отпуснала община Монната за кметството в Белотинци. Кметът възнамерява да ремонтира отсечката до гробищния парк, за която е обещана помощ и от близката кариера. Другите средства ще бъдат изразходвани предимно в кърпене на улиците. В процес е и подмяната на старите водопроводни тръби, заради които авариите по ВиК мрежата са чести. За подмяна чакат и 40-те тела на уличните лампи, които изгорели по време на бурята с мълния, която събори напълно покрива на къщата на Галина и Георги Диневи, каза още кметът Григор Григоров.
През Белотинци преминава река Карачица (по-известна като Кръчмарската бара), извираща от Широка планина. В местността "Ломец" се слива с Гюргишка бара и двете образуват Нечинска бара. Нечинска бара е десен приток на река Лом. По продължението й е образувано красиво дефиле. Тук известна е местността "Зановски зъбер" с едноименната пещера. В близост са "Котлите" - малък водопад, при който водите на стесняващата се река преливат от котел в котел, допълни кметът.
Още за Белотинци може да чуете в звуковия файл.
Екипът на Радио ВИДИН гостува на Ново село - голямо, красиво и достолепно село, което е общински център. Намира се на брега на река Дунав. Богатството и културата на новоселяни са следствие на търговията с вино и грозде по река Дунав и от съхранените традиции - на децата да се дава образование. В миналото е било изключително богато и с доста..
Държавният глава Румен Радев обяви, че ще даде още време преди връчването на папката за съставяне на редовно правителство, определяйки като безотговорно поведението на политиците. Първият мандат ще отиде в най-голямата парламентарно представена партия ГЕРБ-СДС. Преговорите между партията на Борисов, Демократична България, БСП и Има такъв народ..
Новата година настъпи с повишени цени на някои стоки и услуги у нас. Токът за бита за Северозападна България вече е по-скъп с около 9%. Хлебопроизводителите побързаха да реагират на повишеното ДДС на 20% и съответно повишиха цените на насъщния. От 1 януари са в сила новите цени на личните карти. Вместо 18 лева за нова лична карта трябва да..
Строителството на най-големия инфраструктурен обект в Северозападна България започна след протестите в началото на 2018 година, когато стотици жители на региона няколко поредни седмици блокираха важни пътни отсечки с искане за магистрала до Видин и тунел под Петрохан. Тогава правителството обеща, че този проект ще е приоритетен за държавата, ще се..
Работодателите завяват нужда от 261 926 работници и специалисти през следващите 12 месеца с умения и знания в различни професионални направления, които ще са необходими за ефективната работа на предприятията. Най- търсените специалности на пазара на труда можем да видим най-ясно от проучването, проведено сред работодатели от Агенцията по заетостта..
Регистрираните безработни лица средномесечно в област Видин за периода януари – ноември 2024 година са 4 053. Равнището на безработица в областта е 14.8%, а от януари до ноември 2024 година на работа са п остъпили общо 2 888 души. Област Видин е с дял 2.6% от общо регистрираните средномесечно безработни лица в страната (155 181) за..
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..