Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Абитуриенти с народни носии обраха овациите в Монтана

3
Снимка: Фейсбук


Народни носии вместо скъпи бални тоалети облякоха на абитуриентския си бал Моника Езекиева и Майкъл Каменов от Монтана. Възпитаниците на езиковата гимназия поведоха дефилето на зрелостниците и обраха овациите на всички.

Моника и Майкъл играят народни хора в танцов ансамбъл "Младост", откъдето се заражда и идеята им да облекат носии на бала.

"Танцьори сме от много време - 10-11 години, затова решихме с народните носии да се облечем. Идеята е отпреди 3 години. Родителите ни ни подкрепяха, а наш приятел ни съветваше за носиите. Те са изработени по поръчка в София. Съучениците ни бяха много изненадани, преживяването беше невероятно..."

Майкъл смята да продължи образованието си в Националната спортна академия с волейбол, а Моника - в Германия, бизнес информатика.

Повече може да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Доброволните отряди в борбата с природните стихии в Северозапада

Ролята на доброволните отряди (или доброволческите формирования) може да варира в зависимост от ситуацията. Те често се включват в борба с пожари, помощ при наводнения, земетресения и други бедствия, евакуация и първа помощ, както и при раздаване на храна и вода.  Важно е да се каже, че ролята на доброволните отряди в България не стига само до..

публикувано на 27.08.25 в 16:30
Ромео Любомиров

Ромео Любомиров: Боксът учи на дисциплина, уважение и контрол над агресията

На 27 август отбелязваме Международния ден на бокса - дата, която ни напомня, че рингът не е само арена на физическа сила, но и сцена на воля, дисциплина и човешки дух. За мнозина боксът е просто спорт с удари и защита, но за тези, които са го изпитали, той е цяла философия на живота. Международният ден на бокса не е просто празник за..

публикувано на 27.08.25 в 16:15

Музика, танц и легенда оживяват в спектакъла „Легенда за трите сестри“

Дебютният спектакъл на Ансамбъл Дунав "Легенда за трите сестри" ще бъде представен на във Видин на 31 август.  Това е музикално-танцово пътешествие, вдъхновено от мистиката и красотата на българските фолклорни предания. Спектакълът пресъздава вдъхновяващата история за трите красиви сестри Вида, Кула и Гъмза чрез завладяваща музика, танц и..

публикувано на 27.08.25 в 15:00

Марс излиза в музикален двубой срещу Венера в Белоградчик

На 30 август жителите и гостите на град Белоградчик ще могат да се насладят на музикалната надпревара "Марс и Венера", като част от програмата на фестивала "Опера на върховете".   Концерт-спектакълът е посветен на любовта и на влюбените. Три от най-чаровните и темпераментни сопрани се осмеляват да се изправят в музикален двубой срещу трима от..

публикувано на 27.08.25 в 14:00

Вавилонският цар Набуко ще превземе публиката в Белоградчик

Продължава летният фестивал „Опера на върховете“ в Белоградчик. Следващото произведение, до което публиката ще може да се докосне е операта „Набуко"  на 29 август  .  Интерпретацията на Държавна опера Русе на операта „Набуко“ - едно от най-популярните оперни заглавия на Джузепе Верди и днес, е посрещана с възторг и нетърпение от всички..

публикувано на 27.08.25 в 13:00
Снимката е илюстративна.

Електробуси ще превозват пътниците в Монтана

Обновяват градския транспорт в Монтана. Шест нови електробуса ще бъдат въведени в експлоатация и ще обслужват градските линии. Те са закупени от Община Монтана по съвместен проект с Община Враца, финансиран от Националния план за възстановяване и устойчивост, информира кметът  Златко Живков : "Проектът е мобилност и зелен транспорт в..

публикувано на 27.08.25 в 12:00

Да бъде или да не бъде ваксинация против шарка при овцете

Има ли начин да бъдат спасени от евтаназия малкото останали овце в България? Кои са предимствата и недостатъците при прилагането на ваксинация на дребните преживни животни срещу шарка, като мярка за превенция и ограничаване на разпространението на заболяването?  По тези въпроси представители на Българската агенция по безопасност на храните..

публикувано на 26.08.25 в 18:05