"Маската скрива цялата долна част на лицето и това може да предизвика недоразумение. Недоразумение защото лицето съдържа цялата информация за езика на тялото, която почти половината липсва когато е сложена маската. Най-много мускули има в лицето на човека и най-много се впрягат, когато трябва да изразиш така емоции примерно гняв или радост. През маската не се вижда това и също може да се получат недоразумения, което да създаде объркване в хората, защото може да казвам нещо. Особено ако казвам иронично и не се вижда каква физиономия правя и човека мисли, че е сериозно отсреща. Трябва да се внимава какво говорим на кого и как..."
Хората са свикнали с това да носят маска, когато се налага, затова и много от тях не им пречи при комуникация. Все пак има и такива, които заради предпазното средство изпитват затруднения при себеизразяване, сочи анкета на Радио ВИДИН.
"На мен не ми пречи. Аз обичам да нося и ще нося маска... Ако се усмихваме през маската... Пречи ми защото очилата ми се запотяват, затова не я слагам. Ако искаме да се изразим пречи естествено...Пречи ми да се изразявам, пречи ми и да дишам, защото аз съм с астма и непрекъснато я слагам и свалям, защото не мога да дишам... Ние сме здравни работници и сме свикнали с тези маски от едно време... Пречи да, с хора като се срещнеш пречи и като говоря ме задушава."
Пандемията от коронавирус промени нашият живот изцяло, все пак маската е много важно средство за превенция от вируса. Затова нека спазваме препоръките на здравните власти и да се надяваме че скоро отново ще живеем като преди и ще можем да се усмихваме без това да е скрито за отсрещната страна.
Фокусираме се само върху една мелодия, изпълнена от Сачмо – Skokiaan , като разказваме нейната история. На африканска вълна оставаме и джаз басиста Сифо Гумеде - един от най-значителните джаз музиканти на Южна Африка за миналото столетие. На днешния шести февруари се навършват 75 г. от рождението на Натали Кол, която е първата..
В последно време все повече срещам примери за млади хора, които, след години живот в големите градове, намират пътя назад към корените си. Днешният случай е точно такъв - една млада двойка, която, след като прекарва известно време в столицата, решава да се върне в родния си край. Представяме ви Румяна Георгиева , на 23 години, от Белоградчик..
За строителни отпадъци в двора на бившето поделение, където през последните години се провежда Видинският панаир, сигнализираха слушатели. Стари тротоарни плочи и бетон изпълват пространството, където ежегодно през септември има въртележки и атракциони за малки и големи. Живеещи в района коментираха гледката така: "Есента ще правят панаира..
Видинският художник Богдан Александров стана лауреат на Националната награда на името на Владимир Димитров - Майстора . Сред носителите на тази награда са Златю Бояджиев, Илия Петров, Светлин Русев, Анета Дръгушану. Наградата на името на Майстора му бе връчена на 1 февруари 2025 година, когато се навършиха 143 години от рождението на големия..
Днес ви срещаме с видинчанката, която наскоро спечели титлата "Мисис България" 2024 година. Красавицата се казва Боряна Миткова и е българката с най-много титли за красота. Боряна е на 30 години, родом от Видин. Семейна е от 13 години, има малко момченце на две години. Мъжът ѝ също е от крайдунавския град, но от около 7 години живеят в София...
Дванайсетокласничката Ясмина Витанова от ПГ „Проф. д-р Асен Златаров” във Видин се класира на първо място със своята бизнес идея „Система за сигурност -DRON PATRUL X“ в провелия се втори етап на училищния кръг от националното състезание „Най-добра бизнес идея“ . На второ място се нареди Симона Георгиева от същия клас. Нейната бизнес идея..
Започна набирането на литературни и художествени произведения за дванадесетия Алманах "Под лъчите на слънцето" , издаван от Конфедерация на българските писатели, клон Враца. Сборникът включва проза, поезия, картини. В миналогодишното издание участваха 70 творци от цяла България, казва един от редакторите и съставителите му Глория Костадинова -..