Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Далече ли сме от "предишното нормално"

Все още има българи, които не вярват в COVID-19

Снимка: Радио Видин

Препълнени COVID отделения в болниците, затварящи бизнеси, ограничителни мерки... Въпреки това България продължава да е на едно от последните места по ваксинация в Европа и на едно от първите по смъртност в света. Толкова ли сме недоверчиви към съвременната медицина и мнението на специалистите, че единственото спасение за момента срещу COVID-19 са ваксините? 
Наистина, след въвеждането на изискването за зелен сертификат се засили интересът към ваксините, но като че ли не достатъчно. А мотивите на пожелалите да се ваксинират сега, съвсем не са основно за предпазване от заразата. Все още има и българи, които не вярват, че коронавирус съществува и смятат, че всичко, свързано с него е конспирация. На такъв човек попаднахме в едно ломско село на брега на Дунава  - Долно Линево. Според Борислав ваксините са военна разработка.

"Ами няма такова нещо като коронавирус. Преди 4 години цялата Слънчева система влиза в едно магнитно поле с насоченост. Още 92-а година навлиза, но от 4 години сме в пика, в интензитета. В този случай земното магнитно поле си взаимодейства с това магнитно поле. Земята започва да вибрира и тя има една честотна характеристика от 8 херца, която си е по-принцип била, но сега от 4 години стана 15, 25, 50, сега в момента 94 херца ,94 удара в секунда .Това треперене се отразява на хората като загряване на тялото. Оттам вода в човешкото тяло се изпарява. Кръвта става гъста и се получават така наречените тромбоидни състояния, при което самата кръв не носи достатъчно и качествен кислород .Това е първото нещо, което го обявяват за COVID. Ваксината е военна разработка, тъй като това магнитно поле в близките 1-2 години ще изгори, ако може така да се каже, ще изгори всички видове електроника. Военната разработка е така, че човек, приемайки тази ваксина, става като блутут колонка или като флашка памет. Знае се, но не се казва, че човек има 15 ампера мощност, а волтажа му е от 110 до 160. Ваксинирайки хората по този начин, трябва да се знае, че магнитното поле интензитета ще му нарасне около 200 пъти. Ако вашия телефон е 5 волта, при това интензивно поле ще стане 1000 волта, но той издържа на 5 волта. Изгаря всичко! Човекът е този, който няма да изгори!"

Д-р инж. Александър Желязков живее и работи от 5 години във Виена, Австрия. По професия е строителен инженер. Ваксинирал се е през месец май тази година с ваксината на Пфайзер, без никакви страхове. Споделя, че животът там върви нормално, както през 2019-та година преди пандемията.

"По новините като съм гледал мисля, че върви между 60 и 70 процента на ваксинирани. Иначе сега въвеждат допълнителни ограничения. Тук в работата може само, ако си ваксиниран реално да влезнеш в офиса, иначе трябва да си хоум офис. Това е едното правило от тези дни, като интересното е, че има ограничение, за колко време може да си хоум офис, така че ти удържат от заплатата, ако не си ваксиниран. В ресторантите също е със сертификат. Освен тези ограничения с тази вълна, няма нещо привидно друго. В смисъл- заведенията са пълни, свободно се ходи по кина, театри. Не виждам спрямо 2019-та някаква особена промяна." 

Почти 20 процента от населението на България е със завършен имунизационен цикъл срещу COVID-19 до този момент. В някои европейски страни процентът на тези с поставена бустерна трета доза е по-голям, отколкото процентът на ваксинирани в България, така че време е да се доверим на съвременната медицина. И може би животът ни ще се върне към предишното нормално. 

Повече по темата чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Наематели на общински жилища във Видин протестираха пред Общината

Наематели на общински жилища във Видин днес излязоха на мирен протест пред сградата на Общината. Повод за недоволството им е взетото през месец май решение на Общинския съвет да бъдат увеличени наемите им с около 300%. Част от наемателите твърдят, че тази сума е непосилна и днес поискаха среща с кмета Цветан Ценков, за да обсъдят възможностите..

публикувано на 04.12.24 в 17:50

Кога ще бъде завършен параклисът в село Владиченци

Кога ще приключи  строежът на православния параклис във видинското село Владиченци ? Това е въпросът, който вълнува не само хората от малкото село, но и дарителите, подкрепили проекта през годините. Самата инициатива има близо 6-годишна история. Подемат я през 2018 година преподавателят по теология в Пловдивския университет Ивелина Николова и..

публикувано на 04.12.24 в 15:14

Дневният център за хора с увреждания в Монтана представя коледна изложба-базар

Коледна изложба-базар на ръчно изработени картички и сувенири е организирана за 20-а поредна година в Дневния център за пълнолетни лица с увреждания в Монтана . За да го подготвят, посетителите на центъра са започнали работа още през септември. Средствата от базара ще бъдат използвани за закупуване на материали за бъдещите им занимания по..

публикувано на 04.12.24 в 14:45

Склонни ли сме да проявяваме щедрост

Има дни в годината, в които си разменяме подаръци. Има дни в годината, в които си даваме взаимно прошка. Има и ден, в който даряваме.   И това е Щедрият вторник , който отбелязваме днес, на 3 декември. Това е денят, в който даряваме и празнуваме щедростта. Щедрият вторник е глобална инициатива, посветена на дарителството . Това е ден, в който..

публикувано на 03.12.24 в 15:50

Проф: Вили Харизанова: Пестицидите ще ги има, но трябва по-умно да ги прилагаме

Пестицидите-  какво знаем и какво не знаем за тях е основната тема в   " Земята, която ни храни ". Поводът- 3 декември е  обявен за Световен ден за борба с пестицидите. Отбелязва се от 1998 г. по инициатива на международната организация "Мрежа за действия срещу пестицидите", след авария през /1984/ в завод за пестициди в Индия, при която в..

публикувано на 03.12.24 в 15:25

Дядо Коледа поздрави ученици от СУ "Иван Вазов" в Мездра

Ученици от СУ "Иван Вазов" в Мездра се завърнаха от  Финландия . Пътуването им се осъществи по програма "Еразъм +". Седемдневното посещение започва от Хелзинки, продължава в град Кеми и завършва в селцето на Дядо Коледа - Рованиеми. Домакините ги посрещат изключително гостоприемно и топло, а часовете, в които се включват българските..

публикувано на 03.12.24 в 15:00

Танцовият състав към читалището в Ново село има нови носии

Танцов състав "Гъмза" при читалище "Земеделец 1874" във видинското село Ново село се сдоби с нови носии . Десет женски и три мъжки ризи са ушити към момента. Автентичните шевици са заимствани от 100-годишни новоселски традиционни дрехи. Предстои носията на танцьорите  да бъде допълнена  с предна и задна престилка, казва секретарят на..

публикувано на 03.12.24 в 14:00