Нов епизод за красотата на българската природа представя в YouTube предаването "Пъдпъдък дейли". Предаването е за българската природа и някои по-специфични кътчета от страната, свързани с природата. Предаването може да се гледа и на страницата на "Пъдпъдък дейли" във Фейсбук.
Автор и водещ на предаването е роденият в монтанското село Златия Александър Петров, а оператор е Емил Йорданов от Видин. Информацията е представена по приятен и увлекателен начин и е подходящо за хора с различни интереси и възрасти.
Първите два епизода на предаването- "Земя на пеперудите" и "Легенди из Червената стена" предизвикаха огромен интерес преди две години. В неделя- 13 февруари ще е премиерата на третия епизод- "Възвишения".
"Малко се позабавихме с третия епизод заради пандемията, но вече е факт... Тази неделя в YouTube канала Александър Скалд и на Фейсбук страницата на "Пъдпъдък дейли" ще може да се гледа. Новият епизод е много добър, защото работихме с нова техника, както и с дрон. Имаме и анимация. Продукцията е на много високо ниво, в сравнение с първите два епизода. Имаме и готов трейлър...Този път се изкачваме над възвишенията над Асеновград. Там има доста такива. По-конкретно отиваме към връх "Анатема", който има доста интересна история. Ще посетим и връх "Свети Илия". След това се връщаме в началото на 19 век с една история за Мулдавския манастир. Там ще говорим за природозащитната роля на манастирите. Където има манастир, има и природа. Защо това е така, ще разберете от филма...", разказа Александър Петров.
На Фейсбук страницата на "Пъдпъдък дейли" има и интересна информация, както и новини свързани с природата в България.
Интервюто чуйте в звуковия файл.
Образователният медиатор в ОУ "Христо Ботев" във врачанското село Крушовица Радослава Спасова бе номинирина за наградите на Български хелзинкски комитет за принос към правата на човека и правозащитността. Тя получи почетна грамота от председателя на журито. "Бих казала, че тази почетна грамота не е само за мен, тя е за всички..
Дванайсетоклсаничката Мая Асенова от Финансово-стопанската професионална гимназия в Монтана се класира на първо място в раздел "Литература", категория "Есе" в конкурс на тема: "За него - Живота - направил бих всичко", организиран от Първо основно училище "Никола Вапцаров" в Берковица. Инициативата е посветена на 115 години от рождението на поета..
Известният изпълнител, музикален педагог и политик Етиен Леви гостува в рубриката "Час при зъболекаря" и разказа за някои от първите си срещи с лекар по дентална медицина. Преди да поеме по пътя към музикалната сцена и да стане част от вокална група "Трик", бъдещият певец често посещавал зъболекарския кабинет, тъй като и той като всички останали..
Днес на фокус поставяме рождените дни, но не при кого да е, а при тези, които най-нетърпеливо чакат заветната дата, а именно децата. Едва ли има човек, който като дете да не е питал поне около стотина пъти, а колко още дни има до рождения ми ден. Сигурна съм, че това е най-чаканият момент при децата, по-чакан дори от Коледа. Все пак говорим за..
Нов медикамент, забавящ развитието на болестта на Алцхаймер, и ново лекарство за лечение на шизофрения са сред постиженията през изминалата 2024 година в областта на медицината в световен мащаб . В резултат от работата на учените са постигнати и други пробиви, които ни дават надежда, че можем да бъдем по-здрави и да живеем по-дълго. Проф...
Частният паркинг, който служеше за буферен на Дунав мост при Видин е полупразен след отпадането на задължителния граничен контрол с Румъния. Още от средата на декември е изключен светофарът, който насочваше трафика. Организацията на движението се подпомага от дежурни екипи на МВР - Видин. Частният паркинг, където преди се отклоняваха..
Отбелязването 177-та годишнина от рождението на Христо Ботев е добър повод да си припомним някои от по-важните факти от неговия живот, защото безспорно Христо Ботев е една от най-ярките фигури на нашето национално възраждане. Една многостранно развита личност, която оставя трайни следи не само в онова бурно предосвобожденско време, но и до..