Видинските полицаи са задържали 17 мъже за незаконна сеч в региона, по случая е образувано досъдебно производство, съобщават от ОДМВР-Видин.
В акцията са участвали разследващи полицаи, служители на Районното управление, областната дирекция, жандармерията и Изпълнителна агенция по горите.
След продължителна оперативна работа по разкриване и документиране на престъпления, извършвани в горския фонд, видинските служители на реда са задържали 17 мъже на възраст от 18 до 60 години.
С полицейска мярка за срок до 24 часа в ареста са приведени десет жители на с. Арчар, четирима от с. Септемврийци, жител на с. Доктор Йосифово, жител на гр. Лом и румънски гражданин.
Полицейските действия са предприети на 28 април в землището на с. Мали Дреновец. Там, на черен път криминалисти установили три товарни автомобила с дърва без документи, доказващи законния им произход. Оперативна група е извършила оглед на местопроизшествието, по случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл.235, ал.1 от Наказателния кодекс. В условията на неотложност разследващите предприели претърсвания на частни адреси и автомобили, ползвани от лицата, за които са събрани данни за съпричастност към незаконна сеч. Иззети били превозни билети, документи, парични суми, мобилни телефони, принтери и други вещи и предмети, имащи отношение към разследването. Продължава работата по доказване и документиране на престъпната дейност на задържаните.
Във вчерашната акция са участвали разследващи полицаи, служители на РУ-Видин и ОДМВР-Видин, на жандармерията и Изпълнителна агенция по горите.
Кампания на фондация "Добро за всеки" помага на деца от Северозапада да им бъде осигурено най-необходимото за училище. Много деца в България нямат стимул да ходят на училище, а причината често е крайната бедност, в която живеят, както и необходимостта да започнат работа преди да навършат пълнолетие, посочват организаторите. Кампанията е..
Шест спектакъла на Драматично-куклен театър (ДКТ)–Враца ще бъдат представени в Белоградчик по време на Месеца на българския театър, който се провежда за първи път в града на скалите. Културната инициатива ще се проведе от 19 септември до 21 октомври и е организирана от Община Белоградчик и кмета Боян Минков с цел да популяризира сценичното изкуство и..
Ремонт на стената на язовир "Огоста" край Монтана няма да има. Това заяви народният представител от "Възраждане" Петър Петров. Маслото на основният изпускател е в негодно състояние и не е сменяно 40 години. Ремонтът на стената на язовир "Огоста" край Монтана се отлага от години. И тази в бюджета на държавата не бяха заложени средства. Петър..
Тренировъчните действия на служителите от ОДМВР-Видин и Полицейския инспекторат на окръг Долж стартираха в 10 часа на 11 септември, съобщават от полицията. Съвместното учение имаше за цел да повиши нивото на сътрудничество между полицейските структури от двете страни за осигуряване на ефективна реакция при решаване на конкретна критична ситуация...
На 11 септември във Враца, при проверка на четири криминално проявени лица в ж.к. „Дъбника“, у 27-годишен мъж е открит кетамин . При последвало претърсване в жилището му са намерени електронна везна, суха листна маса и бяло прахообразно вещество. Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е досъдебно производство. Същия ден в Козлодуй, при..
Ежегодната превантивна акция на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“ , през месеците септември и октомври, има за цел да осигури безопасността на движението на децата, учениците и техните близки в районите на детските градини и училищата преди откриването на новата учебна година, през първия и втория учебен срок, съобщават от..
25-годишен видинчанин е бил задържан вчера в полицейския арест за притежание на наркотици , съобщават от полицията. Мъжът бил спрян за проверка в жилищен комплекс в града. От него служителите на реда иззели зелена суха листна маса със специфичен мирис на канабис. По случая в Районното управление във Видин е образувана преписка.