Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Симеон Владов и Яница Маслинкова в спектакъла "Пресътворените песни" във Видин

2
Снимка: Личен архив


Носителят на две награди "Икар за дублаж" Симеон Владов и пеещата актриса Яница Маслинкова ще са част от изпълнителите в концерт-спектакъла "Пресътворените песни" на Николай Антов и Симфониета Видин. Двамата ще си партнират с колегите си Илона Иванова и Денко Проданов. 

Симеон Владов работи с видинския композитор от години и това не е първият им съвместен проект. Смята, че музиката на Николай Антов е прекрасна и заслужава нов живот:

"Аз много обичам Видин. Това е един от най-красивите български градове. Аз имам честта и голямата радост да съм приятел с Николай Антов, и то от доста години. Може би вече са 29-30. Бях млад актьор в пернишкия театър, когато се запознахме с него. Той там поставяше една пиеса заедно с един режисьор, детска пиеса. Беше написал музиката към "Приключение на тавана" и тогава се запознахме, и оттогава сме приятели. След това участвах в 10-годишнината на група "Север", когато се чества тържествено във Видин. Снимал съм и за видинската кабелна телевизия, докато той работеше там, така че с него се познаваме от много отдавна и през всичките тези години, след като се разпадна група "Север", нека и той да каже, но не е имало година, даже не е имало и месец, в който да не се чуем и аз винаги да му казвам: "Хайде, трябва да направиш нещо с тези хубави твои песни". Неговата музика наистина е прекрасна. Трябва да заживее нов живот. "Трябва да направиш нещо, нови аранжименти, да се пеят тези песни, защото са много хубави". Но на него му трябваше доста дълго време, за да се реши на това. Но ето, най-накрая се реши и аз съм много щастлив, че се случва всичко това в момента. Идваме всички с отворени сърца, с усмивки и с това да се забавляваме заедно с видинската публика, и песните на Ники Антов да получат нов живот."

Интересно приключение нарече участието си в "Пресътворените песни" актрисата Яница Маслинкова. Една от песните, които тя подготвя, е по стихове на Стефан Цанев и е била изпълнявана от Евелина Балчева:

"За мен е преди всичко чест и до някаква степен предизвикателство, защото стилът на музиката на Николай Антов е по-различен. Аз имам възможността да изпълня една от неговите песни - "Везни" по стихове на Стефан Цанев, която преди мен е била изпята от Евелина Балчева. И аз имам честта след нея всъщност да се впусна в тази песен. За мен е изключително предизвикателство, защото звукоизвличането е различно, така че интересно приключение е участието ми в този проект и се надявам да науча нови неща. Нямам търпение да се потопя в атмосферата на този град и да се запозная с видинската публика, чрез песните, които ще представим."

"Пресътворените песни" по музика на Николай Антов и оркестрация на Димитър Косев ще прозвучат за първи път на 1 юли от 21:00 часа на откритата сцена пред Стамбол капия във Видин.
По публикацията работи: Николай Хараламбов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Неделник" от 16 февруари 2025 година

"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..

публикувано на 16.02.25 в 13:47

Скритият Божий образ в човека

Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..

публикувано на 16.02.25 в 08:00

Какво ще се случи, ако прочетем "Зелената тетрадка"

„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...

публикувано на 14.02.25 в 17:05

Ученици от Арчар проведоха празничен урок "Лозе, вино и веселие"

В СУ "Христо Ботев" в Арчар организираха празничен урок на тема "Лозе, вино и веселие", посветен на празника на лозаря Свети Трифон Зарезан.  В община Видин това е едно от училищата, в което има паралелка "Лозаровинарство". Взимайки доброто си настроение и готови да предизвикаме сетивата си с дегустация на вино, се отправяме към двора на..

публикувано на 14.02.25 в 16:40

Ново село отбеляза Трифон Зарезан (снимки+видео)

С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан. Под звуците на духова музика  жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба.  По повод празника в лозовите масиви отец Мариян отслужи водосвет за здраве и берекет, след което се състоя и..

публикувано на 14.02.25 в 15:49

Улични котки за късмет

Видинската поетеса Диана Сиракова се грижи за пет бездомни котки . Всеки ден те я посещават в галерията към Народно читалище "Цвят". Още една писана пък всяко лято идва да разгледа картините. У дома Диана Сиракова , която е голям любител на животните, се грижи за котарака Бари. Какво я кара да полага тази грижа и за любовта към животните на..

публикувано на 14.02.25 в 15:30

Програма на Български фонд за жените подкрепя граждански организации за противодействие на насилието

Програма "Силна" на Български фонд за жените (БФЖ) подкрепя организации, които работят на първа линия за противодействие на насилието. Няма статистика, която да сочи какъв е мащабът на проблема и за съжаление държавното финансиране не е достатъчно. Понякога напълно липсва, а са нужни навременни средства, казва Рая Раева, директор „Кампании..

публикувано на 14.02.25 в 15:18