Всъщност не. По-страшното е, че Стефани е принудена да приеме работата в офиса да противния си братовчед Вини, който има своя компания за съдебни гаранции и куп смущаващи тайни от жена си, за които знае целият град или поне цялата огромна фамилия Плъм. Понякога клиентите на Вини, на които той плаща гаранциите, за да ги измъкне от затвора, не са от най-стриктните. Забравят да си плащат дълговете, бягат, изчезват, крият се… И някой трябва да ги открие и по един или друг начин да ги върне в ръцете на правосъдието, с което да върне и парите на Вини. Иначе казано, Вини има нужда от ловци на глави, а Стефани има нужда от работа, за да не умре от глад. Един вид нуждаят се един от друг.
И така, изборът за Стефани е между смърт от глад и смърт от куршум. И докато куршумът на теория можеш да го избегнеш, то гладът на практика е неизбежен, така че общо взето ситуацията няма нужда от кой знае какво мислене. Ето защо тя глътва набързо една бира за закуска (само това е останало в хладилника ѝ), купува си с последните си пари чифт белезници и пистолет и се захваща за работа.
Първата ѝ задача е повече от амбициозна – да открие бивше ченге, обвинено в убийство. Всъщност оказва се, че трябва да залови Джо Морели, който не ѝ е съвсем непознат. Джо е секси, опасен, арогантен, любимец на жените… На шестнайсет години Стефани някак си е преспала с него, а на деветнайсет му чупи единия крак, когато го прегазва съвсем умишлено с буика на баща си. Стара история, но все пак не е история, която предполага да искат да се срещнат отново, при това от различни страни на закона.
Обаче на кантара днес са десет хиляди долара – цената за главата на мъжа, който я е прелъстил и зарязал най-безцеремонно. Не всяка жена получава такъв шанс, съгласете се! Да си отмъсти и да се разплати с кредиторите си или да се откаже и да се омъжи за някой от нещастниците, които неуморно изкопава майка ѝ и които не се отказват дори, когато лудата баба Мазур стреля с револвер по сервираното за вечеря пиле?... О, не. Джо Морели няма шанс! Проблемът е, че той от своя страна няма причина да не убие отново, ако усети, че е на път да загази, още повече пък точно заради Стефани.
И за да е пълна кашата, на сцената се появява Рейнджърът в цялото си влудяващо латино-великолепие. Колега – ловец на глави, който по някаква необяснима причина също работи за Вини, точно толкова секси, арогантен и опасен, колкото Морели. А Стефани може да е в катастрофално положение откъм финанси, но либидото ѝ си е повече от нормално за трийсетгодишна жена с леко проблемен характер и склонност да скача във всяка изпречила ѝ се каша. Всъщност именно либидото, ако не безпаричието, я забърква в част от въпросните каши. Като например вместо да залови един издирван убиец, да сключи сделка с него, че ще намери мистериозен свидетел, който евентуално да го оневини. Свидетел, в чието съществуване не вярва никой освен Джо Морели и тя самата. В един момент просто започваш да се чудиш кой от двамата е по-отчаян. А в отчаянието си човек е способен на какво ли не, особено Стефани, която е решена да не допусне нищо да застане на пътя ѝ към десетте бона, все едно за чия глава ще ги вземе.
Е, може би все пак би било добре да не е за главата на Морели, който май не е чак такъв мръсник, колкото си е мислела…
"Стефани Плъм или Г-ца 10%" е първия роман от поредицата, посветена на приключенията на тази необикновена, забавна, умна (е, поне през повечето време), секси, просто неустоима героиня, склонна да забравя колко е умна във възможно най-неподходящите моменти.
Автор е американската писателка Джанет Еванович, която прописва буквално от скука на тридесетгодишна възраст, за да се превърне към днешна дата в едно от най-големите имена в жанра "ироничен детектив". Вдъхновена от филма "Среднощен ездач" с Робърт де Ниро, Еванович получава вдъхновение за своята героиня – ловец на глави, след като преди това има зад гърба си издадени вече дванадесет любовни романа и е изпълнена с огромно желание да промени изцяло жанра, в който твори.
През 2012 г. романът "Стефани Плъм или г-ца 10%" получава и своята филмова версия, в която ролята на забавната до сълзи преследвачка на престъпници влезе прелестната актриса Катрин Хейгъл.
Днес е Велики четвъртък от Страстната седмица. В първите три дена от Страстната седмица вниманието е насочено към някои притчи на Иисус Христос с важни поучителни послания в тях, а във Велики четвъртък и петък си припомняме Неговите спасителни страдания. Тази година православният и католическият Великден съвпадат. За никого не е тайна, че има..
Светослав Димитров последните години организира кампании за зарибяване на Рабишкото езеро. Водоемът и в момента е заблатен , за риболов почти не става, защото има около 15 метра зелена трева. Винаги има смисъл от зарибяване, каза Светослав Димитров: "Целият този бряг, който преди беше като плаж сега е станало просто горичка...
От 15 април влезе в сила забраната за улов на риба по река Дунав и вътрешните водоеми. Целта е създаване на оптимални условия за естествено възпроизводство на пролетно и пролетно-лятно размножаващите се риби на водни обекти, в които се разрешава любителския риболов. Периодът на забраната е от 15.04.2025 г. до 31.05.2025 г. включително...
По традиция днес на Велики четвъртък и на Велика събота се приготвят козунаците за Великден. Колко жълт и колко скъп е, и как действа на небцето, истинският козунак - ще разберем от популярната врачанска сладкарка Мария Иванова : "Портокаловият козунак освен стандартните продукти - брашно, мая, мляко, яйца съдържа портокалови корички и..
Нови проекти по Програма ИНТЕРРЕГ VІ-А ИПП България - Сърбия ще развиват трансграничния регион с инвестиция от 8 млн. 382 хил. 491 евро. Първите 10 проекта поставят началото на реалното изпълнение на интегрираната териториална стратегия по програмата, насочена към разработване на атрактивен, всесезонен туристически продукт чрез интелигентни решения...
Стартираха снимките на първия ученически филм за видинската синагога. Това ще е първият филм във Видин и страната, изцяло направен от ученици за тази забележителна сграда. Кампанията надгражда пилотната инициатива на Европейската комисия "Детективи на европейски проекти“ , реализирана успешно с шест от областните информационни центрове в..
От създанието на света до днес, музиката е неразривна част от богопоклонението. Работата на композиторите била да извайват своето изкуство за богослужебната практика. Освен че били автори на музиката, те я и изпълнявали. Едни от най-вдъхновяващите образци идват от епохата на барока. Постепенно музикално-изразните средства започват да разширяват..