През втория ден от национален шампионат по лека атлетика в зала, проведен в София, атлетът от Мездра Мартин Балабанов дублира златото си на 1500 м. с нова победа на 800 метра с 1:53.24 пред Алекс Василев ("Хермес 2022" Благоевград) – 1:54.27 и юношата Георги Можейко ("Локомотив" Дряново) 1:54.96.
Иво Балабанов донесе третата титла на "Атлет" – Мездра на 3000 метра с 8:30.20 и бе убедително напред пред Стоян Владков ("Етър Атлетик" Велико Търново) – 8:34.10 и Николай Първанов ("Хермес 2022" Благоевград) – 8:37.03.
Във финала на 3000 м при жените се разрази спор за титлата между вицешампионката на 1500 м. Девора Аврамова ("Берое" Стара Загора) и рекордьорката на маратон Милица Мирчева ("Атлет" Мездра) Аврамова показа по-силен финален спринт и с 10:03.00 срещу 10:03.42 спечели златото. Маринела Нинева ("Локомотив" Дряново) взе втория си бронзов медал след третото място на 1500 м. и финишира трета на 3000 м с 10:18.50.
С петте медала (3 златни и 2 сребърни) на Иво и Мартин Балабанови, и Милица Мирчева групата на треньора Йоло Николов отново бе една от най-успешните на шампионата.
Женският баскетболен тим на Монтана започва подготовка от днес . Наставникът Преслав Пешев е насрочил първото занимание за 18 часа в зала „Младост". Шампионките и носителки на купата на България направиха добра селекция, като привлякоха две чужденки и две българки. И четирите се очакват на първото занимание. Това са крилата Радостина..
Мъжкият волейболен тим на Монтана вече е на лагер във Вършец. Момчетата на треньора Даниел Пеев ще останат в курортното градче до края на седмицата. От новите отсъстват разпределителят Виктор Жеков и колумбийският посрещач Ейдер Бангера. Двамата са с националните си отбори на Световното първенство за мъже до 21 години в Китай. С групата от..
Ботев постигна първата си победа в новото футболно първенство, като с 2:0 като гост Добруджа. Врачани развалиха празника на добричлии, които от 22 години не бяха гледали елитен футбол и се надяваха на успех на своите. Мартин Петков смълча трибуните на стадион „Дружба", откривайки резултата в 5-та мин. В 40-та мин. отново атакуващият играч на..
"Човешките възможности са по-големи от това, което си представяме", твърди Цанко Цанков, който плува без прекъсване, неопрен и помощни средства в река Дунав повече от едно денонощие. Плувецът в екстремни условия постигна този впечатляващ резултат през почивните дни. Маратонът му в открити води започна в събота, 23 август, във Видин и завърши вчера в..
Българският плувец в екстремни условия Цанко Цанков направи успешен опит за рекорд за непрекъснато 24-часово плуване в свободни води, без неопрен и помощни средства. Екстремното близо 140-километрово плуване в река Дунав за Цанко започна от винарната край видинското село Кошава и завърши в Оряхово. Неговият треньор и мениджър Ники Илиев,..
И двата отбора на треньора Стоян Стоянов от ДЮШ на "Локомотив" /Мездра/ са шампиони в своите групи на турнира Mistral Cup Saint Vlas. Родените през 2012 година се първи след равен мач с Несебър 0:0 и разгромна победа над Свиленград с 11:1 гола. По –големите родени през 2010 също са лидери в своята група след също разгром над..
"Ботев" Враца е един от най-активните родни клубове на пазара за футболисти. През последната седмица тимът, воден от Христо Янев, привлече двама опитни полузащитници. Със зеления екип ще играят Радослав Цонев и Илия Юруков. Първият идва като свободен агент от сръбския Раднички /Ниш/, а вторият също премина в града под Околчица без трансферен иск...