Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предлагат изграждането на магазин и пазар на мястото на закрития басейн във Видин

2
Снимка: Архив на Радио ВИДИН

Приключи процедурата за промяна на предназначението на имота, където беше недовършеният строеж на закрит плувен басейн във Видин. Това стана ясно на обществено обсъждане за терена, което се проведе във Видин. С проекта за Общ устройствен план се предвижда промяната на устройствената зона „Транспорт и комуникации“  и „Жилищна зона с преобладаващи малка височина, плътност и интензивност“ в територия с ново предназначение „За обществено обслужване“.


Община Видин, като собственик на двата съседни имота, има инвестиционно намерение да разшири съществуващата зона и да образува с последващ подробен устройствен план два нови урегулирани имота за обществено обслужване и общински пазар, както и увеличаване на местата за паркиране.


След днешното обсъждане предстои да бъде внесено предложение от кмета на Община Видин до Общинския съвет за разглеждане от постоянните комисии и за вземане на решение. Какво ще се случи с този терен обясни арх. Галина Антова, проектант на устройствения план на имота:


"Единият имот е паркинг, а другият е бил предвиден за строителство на спортно съоръжение. Това е теренът на бившия строящ се закрит басейн, който е разрушен... В тази зона се образуват два нови урегулирани поземлени имота. Единият е за изграждане на покрит пазар, а другият за търговски обект - магазин и той ще бъде продаден след решение на Общинския съвет... В терена, предвиден за общински пазар, се предвижда изграждането на навес, под който ще бъдат разположени 120 маси за търговия, с една средна зона за почивка с пейки и чешма. В дъното на навеса на пазара ще се изгради една двуетажна сграда. На първия етаж ще бъде хладилна зала, в която ще се продават хранителни продукти, които могат бързо да се развалят - яйца, месо и млечни продукти от производители. Ще има и тоалетни... Другият имот, който е предвиден за продажба, също се оформя с паркинг и реално ще бъдат изградени два нови обекта... Първо изменението на Общия устройствен план ще бъде гласувано в Общинския съвет. След това ще бъде процедиран Подробният устройствен план и след одобряването му ще влезе за решение на Общинския съвет за изграждане и продажба...", обясни арх. Галина Антова.

На обсъждането присъстваха Десислава Евгениева, главен архитект на Община Видин, архитект Галина Антова, Деница Александрова, младши експерт „Геодезия и кадастър“ и общински съветници.

Цялото интервю с арх. Антова можете да чуете в звуковия файл.
По публикацията работи: Красимир Каменов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Сухи треви се запалиха в близост до две бензиностанции във Видин

Сухи треви горят в близост до две бензиностанции, в края на Видин . Пътят към надлеза, който води към Дунав мост и околните села, е затворен. Три пожарни автомобила са на мястото на инцидента, но няма опасност към момента, каза главен инспектор Генади Янчовски - началник сектор ''Пожарогасителна и спасителна дейност'': "Има екипи на място,..

публикувано на 24.07.25 в 19:18

Снимката на 24 юли 2025 година

Символична "първа копка" бе направена по проекта "Изграждане на зелена и велосипедна достъпна среда в крайдунавски парк и прилежащите му територии" във Видин. Изпълнението ще бъде на пет етапа. Ще бъде изграден парк за домашни любимци, ще има зона за наблюдение на река Дунав. Парковото осветление и обзавеждането ще бъдат подменени.  Малко над 18 млн...

публикувано на 24.07.25 в 18:00

Удължава се забраната за движение на камиони в горещите дни

Заради продължаващите горещини Агенция "Пътна инфраструктура" удължава забраната за движение на камиони над 20 т по определени участъци от републиканската пътна мрежа. Забраната ще важи събота и неделя, 26 и 27 юли, между 13 ч. и 21 ч., на територията на 8 области на страната.  В област Видин ще се ограничава движението на тежкотоварните камиони по..

публикувано на 24.07.25 в 16:30

Мъж от Монтана на съд за заплахи и насилие над бившата си партньорка

Обвиняем за закани с убийство, отправени към жена в условията на домашно насилие, е предаден на съд, съобщават от прокуратурата.   Районната прокуратура – Монтана внесе обвинителен акт срещу В.П. за системен тормоз и закани с убийство спрямо бившата му партньорка, с която около четири години живеел на съпружески начала.  След окончателната им раздяла..

публикувано на 24.07.25 в 15:57

Режим на водата в Белоградчик, в Берковица призоваха за пестене

Временен режим на водоподаването се въвежда в Белоградчик. В ниската зона на града, в квартал "Карловица", водата ще бъде спирана през нощта от 23:00ч. до 06:00ч. Причината е силно намалелият дебит на двете водохващания, които захранват Белоградчик. Разчетите на водоснабдителното дружество показват, че именно в квартал "Карловица" има твърде голямо..

публикувано на 24.07.25 в 15:02

Направиха първа копка за обновяването на Крайдунавския парк във Видин

Символична "първа копка" бе направена по проекта "Изграждане на зелена и велосипедна достъпна среда в крайдунавски парк и прилежащите му територии" във Видин . Изпълнението ще бъде на пет етапа, каза зам.-кметът Десислава Тодорова .  "Изграждане на велоалеи, изграждане на детски площадки, изграждане на спортна площадка и игри на тихо  - т.нар. от..

публикувано на 24.07.25 в 13:41

Книгата "Пътеписи от понтон 4" ще бъде представена във Видин

Книгата "Пътеписи от понтон 4"  е справочник за видинчани, който е преведен на английски, и на туристите също ще им е интересно, обясни авторката Албена Даракчиева . "Идеята на това нещо се роди преди много време...Чувствах го някъде като отговорност, може да звучи преувеличено, но не е, да кажа на тези хора в града какво, донякъде, защото не..

публикувано на 24.07.25 в 12:44