Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Песни от анимационни филми в "Музикална зона"

  Нова седмица- нов късмет, че и с нов месец след няколко дни!

 Честит ни прекрасен нов ден: днес е Международният ден на анимацията. И за да мине по-бързо работният предиобед, ето какво съм ви измислила.Както си седим на работа, можем да се пренесем мислено в различни краища на света- по-близки и по- далечни; да се срещнем с различни герои- по-любими и не чак дотам; да послушаме музика от любими анимационни сериали- по-стари и по-съвременни…. Голям шанс да задържим страхотното си настроение и най-широката усмивка на света е да се заредим с енергия от песните, които винаги ще свързваме с рисуваните филмчета. А музиката често присъства в анимационните сериали- понякога просто като симпатичен акцент, друг път- почти като в мюзикълите на големия екран- е неразделна част от действието, но неизменно носи допълнително очарование на всяка продукция. Песни от анимационни сериали- това е темата в днешната „Музикална зона”. Ще си припомним музикално любимите анимационни сериали: отваряйте си ушите на четири! : )

  Заредете се с пуканки, кола, кафе, или каквото обичате- рисуваните филмчета започват в 11ч.!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Врачанският театър с премиера на "Малка нощна приказка"

"Малка нощна приказка" е поредното вълшебство, което предстои на сцената на Врачанския драматично-куклен театър. Случват го режисьорът Дарко Ковачовски и неговият екип, вдъхновен от приказките на Ханс Кристиан Андерсен.  Един храбър Летец, красива порцеланова Балерина, хитър Бял Плъх, неговият помощник Жълтият Мишок и една Баба Костенурка..

публикувано на 19.03.25 в 14:25

13 години Фолклорна студия "Северняци" (видео)

Магията на българските народни танци ще завладее Видин на 21 март, когато Фолклорна студия "Северняци" ще отпразнува 13 години от своето създаване. В концерта "Веселие на мегдана" ще участват около 100 танцьори от 5 до над 60-годишна възраст. Редом с тях на сцената ще излезе основателят, ръководител и хореограф на "Северняци" Ерик Петров...

публикувано на 19.03.25 в 13:27

Авторът на подкаста "Свръхчовекът" се срещна с ученици от Видин

Ученици от Професионална гимназия "Проф д-р Асен Златаров" се срещнаха с автора на подкаста "Свръхчовекът" Георги Ненов. Подкастът е насочен към вярата в себе си и многобройните възможности, които ни заобикалят. Разказвайки вдъхновяващи истории на хора, които живеят живота на мечтите си, Георги Ненов цели да мотивира своите слушатели да..

публикувано на 18.03.25 в 17:10

Ученици от Видин с отлични резултати в състезания по английски език

Учениците от Езикови школи Adventure Видин се представиха блестящо на три престижни състезания по английски език- Pearson, международната олимпиада HIPPO и международното състезание KGL (Kangaroo Global Lingiustics). Това им дава възможност да продължат на по-високо ниво.  На състезанието Pearson от 27 участници 10 продължават на национален..

публикувано на 18.03.25 в 16:05

Разкази на ученици от Враца ще бъдат издадени във Вашингтон

Разкази на ученици от Враца ще бъдат издадени във Вашингтон. Младежи  от литературен клуб "Иноватори в действие" към Младежки дом - Враца участваха в проекта на Българското училище в Америка “Историите на Балканите. Гласовете на децата”. Проектът е част от международната програма за деца "Автори и Герои".  Разказите на учениците Неда Борисова,..

публикувано на 18.03.25 в 15:00

Във Видин протестираха срещу насилието над животни

Със скандирания "Ефективна присъда за убийците" започна протеста във Видин. Пред Съдебната палата в града протестиращите се обявиха срещу хората, които са убивали животни. В протеста се включиха граждани, неправителствената организация "Четирикраки ангели" , както и сдружение  "Добрина, хуманност и състрадание". "Радваме се, че много хора не..

публикувано на 18.03.25 в 14:11

В Дунавци се жалват от глутница домашни кучета

От една година Ели Цветанова от Дунавци е в конфликт със съседа си, който отглежда 8 кучета в двора си.  Съседът е Цветан Стоянов Михайлов. Причината за сигнала, който постъпи в Радио Видин, е силният   постоянен лай и агресивност от кучетата , невъобразимата миризма и невъзможност за нормално съжителстване. По думите й к учетата са..

публикувано на 18.03.25 в 13:00