Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ученици спортуват на нова площадка в Дреновец

Снимка: Александър Александров

Спортна площадка за няколко вида спорт изградиха в двора на Средно училище "Никола Йонков Вапцаров" във видинското село Дреновец. За удобство на учениците са обособени и нови трибуни с места за сядане. Самата спортна площадка е изградена по всички стандарти за качество и безопасност, включва и настилка с ударопоглъщащо покритие. Успоредно с тази нова придобивка в училището е обновен и подът на физкултурния салон, обясни за Радио ВИДИН директорът на училището Бойка Александрова. 

"Наскоро завърших изграждането на спортна площадка със специализирана спортна настилка в СУ "Никола Вапцарова" - село Дреновец по програма на Министерството на образованието... Изградена е в момента площадката с едно футболно игрище, две баскетболни игрища разчертани. Специализираната настилка е ударопоглъщаща против наранявания. Обновихме наскоро и вътрешна настилка на самия физкултурен салон... Самата външна площадка е построена преди 50 години някъде, грубо говоря. Настилка имаше много стара, асфалтова, разрушена, напукана. Корени на дървета бяха нарушили основно настилката. Спортните уреди бяха със счупени части, рингове на баскетболни табла. Всичко това е подменено, имаме нови врати, нови баскетболни кошове. Предстои да я открием официално... Площадката се ползва най-активно, даже играят и тенис на корт..."

Стойността за изграждане на спортната площадка е около 185 000 лева. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

"Музикална зона“ – час, в който песните говорят

 В това издание на „Музикална зона“ ще чуете песни, които не просто звучат – те разказват. Зад всяка от тях стои история – понякога тъжна, понякога романтична, а понякога магическа. От безсмъртната „Jolene“ на Доли Партън, родена от ревността и красотата на една непозната жена, до поетичната „Hijo de la Luna“ на испанската група Mecano – легенда..

публикувано на 13.10.25 в 09:00

"Неделник" от 12 октомври 2025 година

Сезон любим. Есен. Всичко се стяга за зимата. В градините всичко е прибрано. Има все още зеле, праз лук и някой тъгуващ за слънце грозд в лозето. Есен е. Земята е кална. И тя чака зимата. Всички я чакаме. Всички чакат и предаването „Неделник“ . И още как! Художници от Ботевград показват в галерия "Кутловица" в Монтана свои творби в..

публикувано на 12.10.25 в 14:11

Добра и лоша почва

В Четвърта неделя след Неделя подир Въздвижение – на светите Отци от Седмия вселенски събор , която отбелязваме днес, Църквата ни отваря телесните и духовни очи, за да прозрем и видим Бог, Който се явява като един Сеяч, Който сее Словото на Евангелието и ни призовава да го следваме и дадем изобилни и достойни плодове.  "Който има уши да..

публикувано на 12.10.25 в 08:00

Бягство от час по математика завърши с "катастрофа" в товарен влак

Четирима ученици, избягали от час по математика, пострадаха при "катастрофа" между автомобил и товарен влак. Инцидентът стана на неохраняем жп прелез в жк "Строител" във Видин. С него започна Съвместното областно учение на съставните части на Единната спасителна система при пътнотранспортни произшествия , което тази година бе на тема "Осигуряване на..

публикувано на 10.10.25 в 17:29

Хазартната зависимост не е лош навик, а сериозно психично разстройство

По данни на БАН (Българската академия на науките) между 4 и 7% от българите страдат от хазартна зависимост. 80% от тях имат и други психични страдания. Хазартната зависимост не е просто лош навик – тя е сериозно психично разстройство, признато от Световната здравна организация като форма на импулс-контролно нарушение, казват от асоциация "Само..

публикувано на 10.10.25 в 17:12

Коя е "Божана"

Един от най-интересните и може би романтични периоди в нашата история са следосвобожденските години на България. Години на търсене на идентичност и запознаване със свободата. Години на промени, в които традициите и познатото се сблъскват с новото време и всички негови предизвикателства, а българинът трябва тепърва да се учи какво е да живееш без..

публикувано на 10.10.25 в 17:10

Георги Георгиев: Младият подкастър, който не се страхува да каже истината

Днес ще ви запознаем с едно младо и свежо лице от Криводол - Георги Георгиев . В интернет пространството е известен с никнейма go6kolo6ko - име, което вече се превръща в запазена марка за свободомислие и смелост. Георги е студент по журналистика, но не чака дипломата, за да започне да прави журналистика.  Той вече има свой собствен подкаст..

публикувано на 10.10.25 в 16:30