Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинският отбор по английска реч и дебати се отличи на състезание



Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и наградиЙоанна Иванова и Стефан Симеонов, от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: 

"Аз и партньорът ми участваха в категория "Интерпретация на дуо" в "Начинаещи" и взехме първо място. Направихме дуо на анимационното шоу "Време за приключения"... Доволни сме от първото място, имаме медал за шесто място и купа... Благодарим на нашите лидери на отбора - Мария и Мартина."

В категория "Дуо начинаещи" Глори Георгиева, от девети клас и Сребрина Станкова, осми клас, спечелиха бронзова купа:

"Ние също участвахме с интерпретация дуо, аз участвах и с поезия, но не се класирах... Беше много интересно, имаме трето място, беше трудно, но се класираме за националното състезание и очакваме по-високи резултати..."

Цветина Цветкова и Мариана Николова, десети клас, завоюваха медали за пето място в категория "Дуо". Отсега обмислят с какво ще се представят на националния кръг:

"Това е вече втора година за мен... За мен като за първи път беше интересно. Отборна работа е това, по-различно е чувството, по-уверена съм и по-състезателно се чувствам..."


Отборът на деветокласниците Янник Лозанов, Рая Пламенова и Стефан Живков грабна пето място в категория "Дебати" за начинаещи. Освен това Рая спечели персонално първо място за най-добър говорител, а Янник второ място:

 "Представихме се с теми, имахме три дебата, темите са различни - политика, история, от живота, връзките между хората. Затрудни ни темата, която беше политическа. Като за първи дебат сме доволни, ще продължим напред и все по-добри ще ставаме."

Дванайсетокласничката Мария е техният ученически лидер. Тя е в "BEST" от осми клас и това е едно от любимите ѝ занимания. Обещава, че ще продължи да помага и да консултира учениците. 

Василена Тодорова, преподавател по английски език, е ръководител на отбора. Тя казва, че е горда от постиженията на учениците, които доказват, че са много добри и на националното състезание ще мерят сили с ученици от цялата страна. Съревнованието ще бъде в София през месец април.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Сигридур Каменова

От Исландия до България: Как любовта промени съдбата на Сигридур Каменова

Какво може да накара един човек да остави родната си страна и да започне нов живот на коренно различно място? За Сигридур Каменова , исландка, която вече 17 години живее в Монтана, отговорът е прост - любовта.  Сигридур  решава да последва сърцето си, за да бъде с човека, когото е избрала, да се установи в България и да се научи да обича новата..

публикувано на 01.04.25 в 15:07

Полицията проверява кметския наместник на Периловец след сигнали за побои

За няколко случая на насилие и побой съобщават местни жители на село Периловец, община Бойница.  80-годишният Евгени Митров разказва, че е бил бит преди няколко дни от кметския наместник Михаил Флоров. В селото живеят 10 души, а управникът е местен жител.  "Това се случи на 24 март, понеделник, в 9,30 часа. Излязох от дома и тръгнах за..

публикувано на 01.04.25 в 14:00
Цветелина Цветкова

Цветелина Цветкова: Радвайте се на този живот!

На 1 април отбелязваме  Деня на хумора и шегата . На този ден всеки има право да се пошегува със свои приятели и познати и това да не предизвиква възмущение, а напротив - смях.    Срещам ви с Цветелина Цветкова, която стана известна със своята хумористична книга "Лейди Гергана". Тя споделя, че огромна част в живота ѝ заема хуморът. А "Лейди..

публикувано на 01.04.25 в 13:00

Д-р Олга Папушева: Началото на здравата и красива усмивка започва с първото зъбче и грижата за него

Много често родителите водят детето за първи път на зъболекар едва когато се появи проблем и той е придружен от симптоматика. Тогава детето е уплашено, боли го и става сложно,  каза в "Час при зъболекаря" лекарят по дентална медицина д-р Олга Папушева и поясни, че първата среща на детето със зъболекар трябва да е в периода от появата на първото..

публикувано на 31.03.25 в 17:16
Веселин Маринов

Веселин Маринов стартира турнето си от Видин

Веселин Маринов ще зарадва почитателите на българската музика с концерт тази вечер във Видин. Събитието е част от турнето  "Да се събудиш до мен". Във Видин един от най-обичаните български певци ще изпълни романтични балади и свои вечни хитове. Веселин Маринов гостува в "Цветовете на деня" по Радио ВИДИН. "Аз много обичам Видин, не съм..

публикувано на 31.03.25 в 17:12

Лятното часово време и неговата "тъмна страна"

Днес ще засегнем темата за преминаването към лятно часово време . Идването на пролетта обикновено е свързана с позитивни емоции, защото времето се затопля, всичко разцъфва, денят се увеличава и светът някак си се събужда от зимен сън. Но наред с добрите страни, тя носи и негативни такива. И освен, че нашето тяло трябва да се пренаст рои към..

публикувано на 31.03.25 в 16:12

Враца ще отбележи Международния ден на детската книга

На 2 април отбелязваме Международния ден на детската книга , който е посветен на един от най-важните моменти в живота на всяко дете - откритията, които правим чрез четенето. Отбелязва се от 1967 г. и съвпада с рождения ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен , написал най-популярните приказки на всички времена.  Книгите за деца не..

публикувано на 31.03.25 в 16:00