"Когато отидох в големия град, се сблъсках с много нови неща, тъй като допреди това си бях в Белоградчик. Докато още живеех там, ми дойде идеята, че искам да си отворя магазинче. Реших, че искам да бъде в Белоградчик, защото когато градчето е по-мъничко, може би има някаква надежда за по-бърза реализация. Реално имах възможност да го направя където и да било, но тук "камъкът си тежи на мястото". Както има плюсове, така има и минуси за малкия град. От една страна е по-добре, тъй като има по-малко магазини и възможност за повече клиенти. От друга страна, ако няма хора, също може да няма клиенти. Трудностите винаги ги е имало и винаги ще ги има, но ако сме решени, че трябва да го направим, никога не трябва да се отказваме. Затова винаги давам един съвет, че когато човек има някаква цел, не трябва да се отказва от нея, колкото и да е труден пътят. Доста от хората около мен ми казваха, че няма да успея, че ще се проваля, че е много трудно. Но аз съм много благодарна на моите родители и на моите приятели - те винаги ми даваха кураж и никога не ме оставяха да се откажа. Помагали са ми с всичко, докато успях да отворя магазина, и до ден днешен продължават да ми помагат", разказва Гергана.
Излезе от печат нова книга за село Ракитница, община Брегово. Заглавието е "Ракитница - опит за историко-етнографски проучване". Автор е Анюта Борин. Какво съдържа книгата и какви са етапите на нейното създаване, разказва етнографът Анюта Борин: "Тази книга е идея на кмета на Брегово - Илиян Бърсанов , който дълго време е бил кмет на село..
Вторият по дължина второкласен път в България - II-11 , който преминава по цялата дължина на областите от северозападната част на страната , ще бъде модернизиран. Предстои изграждането на почти 10-километров обход около Оряхово , който е част от отсечката Мизия-Оряхово-Крушовене . Транспортната артерия ще осъществява връзка между населените..
Общински фестивал на българската народна и забавна песен "Златното петле" организират Община Бяла Слатина и Народно читалище "Развитие 1892" . В 23- ото издание на конкурса участниците са 59 от различни краища на България, каза Валентина Бобойчева, главен библиотекар в читалището: "Фестивалът, има отдавнашна традиция, но е и чакано..
Ана-Мария Миленова Дамянова, четвъртокурсничка в специалност "Медицина" в Медицинския университет в Плевен получи стипендия "Нели и Робърт Гипсън" за високи академични постижения. Стипендията ѝ бе връчена лично от Румен Петков, член на Управителния съвет на Международна фондация "Свети Свети Кирил и Методий" на тържествена церемония на..
13 -годишната Рая Симеонова от литературен клуб "Иноватори в действие" към Младежки дом - Враца е носителка на второ място в раздел "Проза" в 11-тото издание на Националния литературен конкурс "Стамен Панчев". Конкурсът се организира ежегодно от Община Ботевград, Сдружение "Орханиец", Дружеството на литературните творци "Стамен Панчев" и е..
В свят, в който знанията и технологиите се развиват със светкавична скорост, все по-ясно осъзнаваме, че един от най-важните фактори за успех и щастие в живота е не просто коефициентът на интелигентност, а емоционалната интелигентност . Това важи с особена сила за децата - защото именно в детството се полагат основите на способността да..
На този светъл празник ще поговорим за болярската църква "Свети Никола" във Враца - един уникален подземен храм, датиращ от края на 16 - началото на 17 век. Тя е единствената подземна църква в града и една от малкото подобни светини в България. Църквата е вкопана на около 6 метра под земята, с дължина 7 метра и ширина 3,80 метра. Намира се..