„След едно критично събитие проблемът не е в самото събитие, проблемът е в последиците, които то оказва върху много голяма част от сферите на нашия живот“, коментира тя в предаването „Преди всички“.
На финала на третия локдаун у нас и във връзка с нагласите към ограничителните мерки Георгиева посочи:
„Противоречията създават несигурност. Тези послания, които се люшкат от едната до другата крайност, не са в полза на това хората да са наясно със ситуацията.“
От какво се уморихме?
„На никое живо същество не е присъщо да стои затворено и да бъде ограничавана свободата му, независимо дали е човек или животно. Една от основните ценности е свободата – свободата да взимам решения, да искам да правя това, което към момента ми е важно да правя. Като че ли една година по-късно ние сме в изтощение, в усещането, че като че ли нещата, каквото и да се прави, някак си нямат благоприятния край. Промени ни се много рязко животът, което не е лесно за приемане.“
Наложените противоепидемични правила и ограничения на фона на тревожните данни уморяват и създават усещане за несправяне, гласи прочитът на психолога.
„Аз не говоря за това да не се спазват мерките, но всяко нещо трябва да има някакви разумни измерения. Не от едната в другата крайност. Да, това, че сме ваксинирани или сме преболедували тази вирусна инфекция не означава, че ние сме безопасни за околните – това малко се подценява“, смята Десислава Георгиева.
Относно нагласите към ваксинирането психологът отбеляза:
„Много противоречиви данни напоследък излязоха в медиите по отношение на ефикасността на ваксината от една страна. От друга страна станаха публично достояние случаи, които макар и непряко свързани с конкретна ваксина, завършиха по неблагоприятен начин. Решението е лично, на самия човек, както и отговорността, която трябва да поеме. И като че ли това, че лично трябва да поемем отговорност за нашия живот и здраве, в момента натежава. Има противоречива информация, въз основа на която по-голяма част от хората не могат да вземат информираното решение какво да правят със себе си.“
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Фотоизложба "Чудеса на надеждата" откри русенската фотографка Мирела Партинова, а в кадрите си е запечатала първите дни от живота на бебета, родени с асистирана репродукция. На 5 декември в Голямата зала на Доходното здание в Русе от 18 ч. ще започне благотворителният концерт "Коледа в сърцето". Автор на сценария и ръководител на..
Столичната община създаде ново пространство за децата и техните семейства в квартал "Христо Ботев". Хъбът за ранно детско развитие е с капацитет за 50 деца и е реализиран с финансиране по проекта "Модел за интегрирано развитие за образование и грижа в ранна детска възраст в град София" чрез..
Започна унищожаването на заразеното с шарка стадо от близо 150 овце в село Желю войвода, сливенско. Близо 60 от тях вече са евтаназирани, научи БНР, като се очаква всичко да приключи в утрешния ден. Днес около обяд на място започна работа група ветеринарни специалисти, които имат за задача по хуманен начин животните да бъдат..
Дълбоко в нас, невидим и често недооценен, живее свят от трилиони микроорганизми – нашият микробиом . Този миниатюрен космос от бактерии, гъбички и вируси е по-сложен, отколкото можем да си представим и влияе на почти всеки аспект от живота ни – от имунитета и храносмилането до настроението и когнитивните ни способности. Но балансът в този свят е..
Отчетен е 150% ръст на фалшивите сайтове за онлайн пазаруване в световен мащаб от началото на октомври , сочат доклади на различни лидери в киберсигурността. Данните цитира пред БНР Обретен Обретенов, отговарящ за информационната сигурност в международна компания, базирана във Варна. Той се занимава още с експертизи по компютърна криминалистика..
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в съботните дни . Местата за платено паркиране се управляват от общинското търговско дружество "Паркинги и гаражи". Промяната среща недоволството на хората, защото няма алтернатива за паркиране ...
Необходима е спешна реформа в районите за планиране в България . Сегашното райониране очертава все по-големи икономически дисбаланси в тях по..
Искаме оставките на цялото ръководство на БАБХ за несправяне с проблемите, неовладяване на обстановката и конкретно за казуса с Велинград. Това..