Българинът Антон Стоянов от СКБ “Тракия 93”, град Стамболийски, спечели бронзов медал по борба свободен стил в категория до 71кг на Балканското първенство по борба, което се проведе на 28-31 октомври в Ксанти, Гърция. Състезатели от 9 държави се включиха в първенството проведено в южната ни съседка, а българските младежи бяха 79 на брой.
Възпитаникът на треньора Никола Добрев изигра три мача, като беше в компанията на македонски, български и румънски съперници. В първия мач срещу македонеца, Стоянов спечели убедително с 6:2 точки. В оспорвания втори мач, той загуби с 3:2 точки, а мача за бронзовото отличие бе спечелен от Антон, след отказване на румънския състезател.
В отборното класиране отборът на България завърши на второ място
Ивайло Иванов взе първия си медал - бронз в новата за него категория до 90 кг на голямо първенство. Най-добрият ни джудист стигна до отличието на европейското в Подгорица, Черна гора, след като имаш 4 срещи, завършили със златна точка. В битказа бронза Иванов се наложи над Неманя Майдов (Сърбия), световен и европейски шампион. Двубоят продължи 6,46..
Зала „Христо Ботев“ аплодира на крака националния отбор за мъже под 16 години, които разгромиха Кипър с 3:1 (25:22, 25:12, 20:25, 25:13) в европейска квалификация. Днес съперник ще ни бъде Латвия, а мачът отново е от 18.00 часа.
България започна зрелищно европейската квалификация за жени под 16 години в Литва. Нашите обаче загубиха от Украйна с 2:3 (25:21, 25:19, 18:25, 24:26, 14:16) в прекрасен двубой. За най-добър играч в мача беше избрана българката Габриела Пекова.
Женският волейболен отбор на Левски завърши сезона със сребърни медали. Волейболистките на старши треньора Радослав Арсов отстъпиха с 0:3 (17:25, 22:25, 19:25) срещу „Марица“ в третата среща от финалния плейоф на Демакс+ лига и съответно го загубиха. Така шампионките защитиха титлата си. Миналата години „сините“ взеха бронза.
Започва втората фаза от футболното първенство на България в елита, а варненският „Спартак“ ще играе във втора група, за разпределение на местата след четвърто. Един от най-дългогодишните привърженици на отбора се казва Петко Александров. Той е на 80 години, но от 70 години не пропуска мач на тима. Всички в семейството са фенове на „Черно море“,..
Дългогодишният капитан на футболен клуб Черно море Даниел Димов, взе решение да сложи край на своята професионална футболна кариера. С годините той се превърна в символ на постоянство, вярност и професионализъм. Той ще изведе отбора за последен път в последния мач от първенството с Левски на стадион „Тича“ – същото място, където започна неговият..
Отборът на ветераните на Спартак Варна със треньор Пламен Казаков и неговия помощник Тони Вълчанов спечели със 2:0 срещу градският си съперник Черно море и се класира на първо място във зона Североизток,което им дава право да играят във финалната четворка на републиканското първенство за ветерани.Срещата се игра на стадиона под Аспаруховия..